Didem Kaymaz oğlumun hayallerini çaldı

8 yaşında oğlunun kanserden kaybeden acılı baba Hasan Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yazdığı mektupta, Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı Didem Kaymaz'ın çocuğunun anılarını çaldığını iddia etti. Oğlunun yaşadıklarını kaleme alan Şahin, "Yılllar sonra bir kadının benim oğluma yazdığım şiirleri ve hastalığı boyunca yaşadıklarını kendi yaşamış gibi anlattığını gördüm. İnanın o an dünyam başıma yıkılmıştı" dedi

Manşet Haber 30.05.2021, 17:56 05.08.2021, 18:17 Burak ZİHNİ
Didem Kaymaz oğlumun hayallerini çaldı

Kansersiz Yaşam Derneği Başkanı Didem Kaymaz'a çok ciddi bir suçlama yapıldı. 2005 yılında 8 yaşındaki oğlu Atakan Kurtuluş Şahin'i kanser nedeniyle kaybeden baba Hasan Şahin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a bir mektup yazarak yardım istedi. Hastalıkla mücadele döneminde oğluna cesaret vermek için bir internet sitesi kurduğunu ve burada şiirler paylaştığını süreci kaleme aldığını belirten Şahin, "Yıllar sonra tesadüfen sosyal medya hesapları üzerinden bir kadının benim oğluma yazdığım şiirleri ve hastalığı boyunca yaşadıklarını kendi yaşamış gibi anlattığını gördüm. İnanın o an dünyam başıma yıkılmıştı" açıklamasını yaptı.


ÜNLÜLERİ VİTRİNE DİZEREK LÜKS BİR HAYAT YAŞIYOR

Daha sonra araştırmaya giriştiğini belirten acılı baba, "Araştırmalarım sonrası Dida Kaymaz adlı bir kişinin kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği adı altında para topladığını gördüm. Olayı çeşitli mahkemeler taşıdım. Ardından ilgili kurumlara gittim. Belgelerim olmasına rağmen bir sonuç alamadı" dedi. Kaymaz'ın etrafında güçlü bir bürokrasi ağı olduğunu belirten Şahin, "Daha sonra kendisinin dolandırıcılık suçlamasıyla ceza aldığını öğrendim. Ünlüleri vitrine dizerek, yalanları allayıp pullayıp, dolandırıcılıktan ceza almış kişi lüks bir hayat yaşıyor. Beni, "Didem ile fazla uğraşma bizim aramızda çok ünlü mafya babaları var" diye tehdit ettiler" iddiasında bulundu.


PEKER 300 BİN TL BAĞIŞLAMIŞ!

Emine Erdoğana mektup yazan acılı baba Hasan Şahin, şu anda yurt dışında bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker’in Kansersiz Yaşam Derneği'ne 300 bin TL yardım ettiğini ve bu yardımdan ötürü de Milliyet gazetesinin "şehrin en iyileri" ödülünü aldığını belirterek, "Ardından da sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun Dida Kaymaz’ı “sivil istişare kuruluna” atadığını öğrendim. Benim gibi bir gariban bunlarla nasıl uğraşsın?" diye sordu.

ALİ AVCU

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138