Ekmeğimizle oynadılar!

Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, seçim sürecinde iki oğlunun da işlerine son verildiğini açıkladı. Mağduriyet üzerinden asla siyaset yapmadığını belirten Gökçınar, "Ben sadece böyle bir üslubun İstanbul’da yaşanıyor olmasından üzüntü duyuyorum" dedi.

Manşet Haber 11.06.2019, 08:20
Ekmeğimizle oynadılar!

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar, önemli açıklamalarda bulundu. Milli Gazete'ye konuşan Gökçınar, "YSK’nin İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi kararını, "İstanbul’da seçimin iptal edilmesi kararı tamamen hukuksuz bir karar. Karar hukuka sığmadığı gibi akla, mantığa ve geleneğe de sığmıyor. Siz böyle bir şeye 250 sayfa değil, 500 sayfa da yazsanız bunu gerekçelendiremezsiniz. Çünkü karar aziz milletimizin vicdanında bu yer bulmadı, tepkiyle karşılandı. Bu karar, bugün YSK’yı böyle bir karar verdiği için tebrik eden Cumhurbaşkanı’nın partisindeki insanların ve AKP’ye oy verenlerin vicdanlarında dahi bir çentik açmıştır. Bizim insanımız feraset sahibidir, böyle haksızlıklara prim vermez" ifadelerini kullandı. 

Hakikat çıplak gezmeyi sever
AK Parti’nin seçim çalışmalarına da değinen Gökçınar, "31 Mart seçimlerinde şunu gördük, ‘İstanbul benim aşkım, sevdam’ böyle bir edebiyat peydah oldu. Bazen kendimi Yeşilçam platolarında hissediyorum. İstanbullu hemşehrilerime sesleniyorum. Bunlardan etkilenmeyin, bıçak kemiğe dayandı. Milli Görüş’ün umdeleri var. Cenab-ı Hakk’ın verdiği nimetleri servete dönüştürüp insanların saadeti için hizmete dönüştürüyoruz. Hakikat çıplak gezmeyi sever. İstediğin kadar gizle, ortaya çıkar. Saadet Partisi dışında bütün oy vereceğiniz adaylar belediyeleri borçlandıracak çünkü zihniyet sağlam değil. Sarıyer Belediyesi’ni CHP yönetmiş, 2018 yılında 590 milyon 299 bin 616 TL borç yapmış. Asıl facia ise şu ki, senelerdir AKP tarafından yönetilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 26 milyar 760 milyon 454 bin borcu var, tabii sadece borçları söylüyorum. Yanlarında faizleri de var. Sayıştay raporlarındaki bilgileri söylüyorum. CHP adayının yönettiği Beylikdüzü’ne bakalım; 2018 yılında 482 milyon 290 bin 250 TL borçlanmış. Şimdi ey İstanbullu; mağdurum diyorlar diye bu belediyeleri borca sokanlara mı oy vereceksin, yoksa bana mı oy vereceksin?" diye sordu. 

İki oğlum da işten çıkarıldı
YSK’nin kararından sonra başlayan mağduriyet tartışmalarına da değinen Gökçınar, iki oğlunun da seçim sürecinde işsiz kaldığını kaydetti. Necdet Gökçınar şu ifadeleri kullandı: "Bir kere mağduriyet seçim kriterlerinden biri değildir. Öyle olsaydı en çok mağdur edilen benim. Mağduriyet yarıştıracak değilim, sadece zihin açmak için söylüyorum. Ben Saadet Partisi İstanbul büyükşehir belediye başkanı adayı olduğum için benim oğlumun işine son verildi. 3 yıldır Borsa İstanbul’da çalışıyordu, performansı da oldukça iyi olmasına rağmen askerden döndükten sonra işten çıkarıldı. 5 milyon işsiz gencimizin olduğu ülkemizde ben oğlumun işsiz kalmasını gündem yapacak değilim. Yalnız olayın basında farklı şekillerde yer alması dolayısıyla olayın doğru anlaşılması için bazı açıklamalar yapma gereği duyduk. Biz bunu konuşurken İGDAŞ’ın dosyalarını takip eden avukat olan diğer oğlumun kurumla yaptığı sözleşme, hiçbir gerekçe gösterilmeden İGDAŞ tarafından iptal edildi. Bunu ilk defa size söylüyorum. Benim aziz hemşerilerim beni yanlış anlamasın, ben asla mağduriyet yapmıyorum. Kafalarınızdaki boşlukları doldurmak için, sandığa giderken nasıl bir zihniyetle karşı karşıya olduğunuzu bilin diye söylüyorum. Ben sadece böyle bir üslubun İstanbul’da yaşanıyor olmasından üzüntü duyuyorum"

Daha kötü ne yapabilir ki?
Konuşmasında AK Parti'ye seslenen ve "Siz Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan oluyorsunuz, farkında değilsiniz" çağrısında bulunan Gökçınar, "Parti tabanımızı etki altına almaya çalışan AKP zihniyetine ben bir şey hatırlatmak istiyorum. Siz Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan oluyorsunuz, farkında değilsiniz. 500 bin AKP’li bu seçimde partisine oy vermedi. Neden? 17 yıl boyunca size oy yağdıranların oğlunu kahve köşesine attınız, babaya da üç kuruş emekli maaşı verdiniz, adam aç geziyor. Neden sana oy versin? Biz gelmezsek onlar gelir diyerek millete korku yayıyorsunuz. İstanbul’a sizin yaptığından daha kötü kim ne yapabilir? Allah’ın izniyle öyle bir çalışma yapacağız ki, herkes memnun olacak. Adalet, Adil Düzen öyle bir ihtiyaç olmuş ki su gibi, hava gibi aranır olmuş artık. Coğrafyamıza, Irak’a, Suriye’ye bakalım. Zulüm, adaletsizlik, açlık… Peki ABD’dekiler çok mu mutlu? Homeless diye tabir ettikleri evsizler, kapitalist sistemin getirdiği son nokta. 300 milyon nüfusun 45 milyonu homeless yani evsiz. Kışın sokaklarda donmasınlar diye de metroda yatırılıyorlar. İşin peşinden koştukları, medeniyet dedikleri bu. Aman ha, biz yüzyıllarca dünyaya medeniyet öğretmiş bir milletiz. 23 Haziran’dan itibaren başımızı kaldırıp zihnimizi temizleyelim ve önümüze bakalım" açıklamasını yaptı. 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?