Güngören'de çatlak balkona direkle destek!

Güngören'de çatlakların oluştuğu balkon, demir direkle desteklendi. Binanın bulunduğu caddede esnaf olan Yüksel Öztürk, "Yarın buranın ne olacağı belli değil yıkılması lazım, içindekiler de insan. Kendi hayatlarını kurtarmaları lazım kimse kendi riske atmamalı" dedi

Manşet Haber 27.07.2021, 19:53 27.07.2021, 19:58 Burak ZİHNİ
Güngören'de çatlak balkona direkle destek!

Uzmanlar sık sık deprem uyarısı yaparken Güngören'de yaşanan bir olay şaşkınlık yarattı. Akıncılar Mahallesi'nde bulunan 5 katlı binada yıllar içinde çatlaklar oluştu. Özelikle ilk katta bulunan balkonda derin çatlaklar oluşunca, bina sakinleri, ilk katta bulunan balkonu demirle sağlamlaştırdı. Hafif bir depremde dahi yıkılması muhtemel binaya bulunan çözüm, tedirginliğe neden oldu. Mahalle sakinleri bit türlü rayına oturtulamayan kentsel dönüşümün hızlandırılması gerektiğini ifade etti. Binada yaşayanların çoğunluğunun ise kiracı olduğu öğrenildi.

NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL; YIKILMASI LAZIM

Binanın bulunduğu caddede esnaf olan Yüksel Öztürkn isimli bir vatandaş, "Zamanla diğer balkonlara etki yapar mı bilmiyorum. Üstteki balkonda çatlaklar oluşmuştu ama 1999'dan önceki bütün binalar çürük. Kentsel dönüşüm yapılıyor. Belediye başkanı 'müracaat edin biz elimizden geleni yapacağız' dedi ama binadakiler ne diyor bilmiyorum. Kız kardeşim 4 sene önce buradaki evini satıp gitti. arın buranın ne olacağı belli değil yıkılması lazım, içindekiler de insan. Kendi hayatlarını kurtarmaları lazım kimse kendi riske atmamalı" açıklamasını yaptı.

güngören deprem

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138