Kadın başkana Londra'da sopalı saldırı

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü'ye terör örgütü yandaşları tarafından yapılan saldırıyla ilgili harekete geçen Türkiye, İngiltere büyükelçiliğinden olayın faillerinin yakalanarak adalete teslim edilmesini istedi. Saldırı hakkında konuşan Döğücü, "Bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdılar. Polis çok yetersizdi" dedi

Manşet Haber 30.10.2019, 07:02 Burak ZİHNİ
Kadın başkana Londra'da sopalı saldırı

Londra'da polis koruması altında eylem yapan terör örgütü PKK yandaşları, Sancaktepe Belediye Başkanı seçilerek İstanbul'un ilk başörtülü belediye başkanı olan Şeyma Döğücü'ye bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdı. Türkiye, alçak saldırıyla ilgili harekete geçti. Diplomatik kaynaklar, Türkiye'nin rahatsızlığının İngiltere'nin Ankara'daki büyükelçiliğine iletildiğini belirtti. Türkiye, olayın faillerinin yakalanmasını ve adalete teslim edilmesini istedi. İngiltere'nin başkenti Londra'da terör örgütü yandaşları polis koruması eşliğinde gösteri yapmıştı. Uluslararası Dünya Belediyeler Birliği Toplantısı için Londra'da bulunan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, bu sırada gösteri yapılan yerin yakınından geçerken terör örgütü yandaşlarının saldırısına uğramıştı.

Yumruklamaya başladılar

Başkan Döğücü kendisine saldırmaya çalışan terör örgütü yandaşlarına tepki göstermişti. Döğücü yaptığı açıklamada, "Londra'da saat kulesinin bulunduğu bölgede yaya olarak yürürken bir grup ellerinde bölücü örgüt bayrakları ve posterleri ile gösteri yapıyordu. Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize ciddi hakaretlerde bulunan grubun elinde ülkemiz aleyhinde yazılar olan pankartlar vardı. Çocukları ve masum insanları katlettiğimizi ve kimyasal silahlar kullanarak katliam yaptığımız yalanını söyleyerek bulunduğumuz yere kadar yürüdüler. Ben de 'Yalan söylüyorsunuz hepiniz yalancısınız' diye bağırınca üzerime saldırdılar. Yanımda ailem ve danışmanım vardı. Bayrak sopaları ve yumruklarla saldırdılar. Polis çok yetersizdi, sadece 2 polis vardı. Eşim ve danışmanım araya girdi ve beni bölgeden uzaklaştırdılar. Arkamızdan koşarak saldırmak istediler ama başarılı olamadılar" diye konuşmuştu.

Haykırmaya devam edeceğiz
Öte yandan Şeyma Döğücü, söz konusu saldırıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Şartlar her ne olursa olsun ülkemize, milletimize ve Sn. Cumhurbaşkanımıza yapılan haksızlıklar karşısında dik durarak doğruyu Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde tüm dünyaya haykırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)