Kaldırım mı otopark mı?

İstanbul’un birçok caddesinde kaldırımlar otoparka dönmüş durumda. Sarıyer'de önceki gün kaldırım işgali nedeniyle yolda yürüyen bir kişiye minibüs çarpmıştı. Daha önce de benzer kazaların yaşanmasına rağmen değişen bir şey olmadı

Manşet Haber 29.05.2018, 07:44 29.05.2018, 11:10 Burak ZİHNİ
Kaldırım mı otopark mı?

Nüfusu 15 milyonu aşan mega kent İstanbul'da, trafiğe kayıtlı 3 buçuk milyondan fazla araç bulunuyor. Bu araçların bir kısmı, şehrin işlek caddelerinde park yeri olarak kaldırımları tercih ediyor. Bu durum, yayaların can güvenliğini tehlikeye atıyor ve kazaya davetiye çıkarıyor. Sarıyer'de önceki gün kaldırım işgali nedeniyle yolda yürüyen bir kişiye minibüs çarpmıştı. Benzer kazaların daha önce de yaşanmasına rağmen, yapılan uyarıların hiçbir şekilde dikkate alınmadığı görüldü.

BAZI ARAÇLAR KALDIRIMDA İLERLİYOR
Barbaros Bulvarı, Kennedy Caddesi, Meclis'i Mebusan Caddesi gibi ana caddelerde vızır vızır geçen araçlara rağmen kaldırım işgali nedeniyle yoldan yürümek zorunda kalanlar objektiflere yansıdı. Barbaros Bulvarı'nın geniş kaldırımlarına park eden araçlar yayalara yürüyecek alan bırakmıyor. Bazı araçların kaldırımda ilerlediği de görüldü. Yayalar durumdan şikayet ederken önlem alınmasını istedi. Kennedy Caddesi Kumkapı mevkiinde ise kaldırıma sıra sıra araçların park edildiği görüldü. Benzer görüntülere Sirkeci, Eminönü ve Cankurtaran sahilinde de rastlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?