Karantina bittikten 10 gün sonra doğa katledilmeye başlandı! Haliç'i çöplüğe çevirdiler

Koranavirüs kısıtlamasının kalkmasının ardından hafta sonu sahile akın edenler Haliç'i çöplüğü çevirdi. Amatör balıkçılar ve sahile gelenlerin etkisiyle Galata Köprüsü'nün dibi çöplerle doldu. Atılan çöpler deniz yüzeyini kapladı

Manşet Haber 09.06.2020, 07:32 Burak ZİHNİ
Karantina bittikten 10 gün sonra doğa katledilmeye başlandı! Haliç'i çöplüğe çevirdiler

Koronavirüs kısıtlamalarının ardından normalleşme sürecinin başlamasıyla ilk hafta sonu Haliç kıyısı ve Galata köprüsüne yüzlerce kişi akın etti. Amatör balıkçılar ve sahile gelenlerin etkisiyle Galata Köprüsü'nün dibi çöplerle doldu. Atılan çöpler deniz yüzeyini kapladı. Deniz yüzeyinde utandıran görüntüler oluştu. Ortaya çıkan manzara karşısında üzüntüsünü dile getiren Mehmet Salih, cep telefonuyla çektiği daha önce yunusları göstererek, "Dükkanlar kapalıyken yunuslar vardı. Şimdi görüyorsunuz halini" dedi.

ŞU PİSLİKTE TURİST GELİP OTURUR MU?
Muhammed Çağrı Aydın da "Karantinadan çıkalı 10 gün olmadı. 10 gün içerisinde bu hale geldik. 2 aydır deniz temizlenmişti. Eskisinden daha kötü hale getiririz yakında. İnsan görünce içi acıyor. Görüntü kirliliği değil bu, başka bir şey. Bilerek yapıyorlar. Denizi berrak görmek zorlarına gidiyor herhalde. Bunun başka bir açıklaması olamaz" dedi. Galata Köprüsü altında esnaflık yapan Şehmuz Yontürk ise "Şu pislikte turist gelip oturmaz. Yemek sektörü var burada kimse gelip yemek yemez. Midesi bulanır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?