1 Mayıs 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları | Sen Anlat Karadeniz, Survivor ve Diriliş Ertuğrul reytingleri

Televizyon ekranlarındaki reyting savaşı devam ediyor. Diriliş Ertuğrul, Survivor, Sen Anlat Karadeniz, Kuzgun, FOX Ana Haber ve diğer yapımlar arasında geçen yarışı kim önde tamamladı? İşte 1 Mayıs 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları...

Medya 01.05.2019, 14:23 02.05.2019, 06:37 Burak ZİHNİ
1 Mayıs 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları | Sen Anlat Karadeniz, Survivor ve Diriliş Ertuğrul reytingleri

Merakla beklenen 1 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları sonunda açıklandı. Diriliş Erturğul ve Sen Anlat Karadeniz arasında geçen kıyasıya yarışta hangisinin birinci olduğunu merak eden izleyiciler hummalı bir araştırma içerisinde. İki dizi de reyting canavarı olaraka adlandırılıyor ve ilgiyle izleniyor. Ayrıca Kuzgun reyting sonuçları da öğrenilmek isteniyor. İşte 1 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları...

1 Mayıs 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları günün ilk saatlerinden itibaren araştırılmaya başlandı ve doğru liste için aramalar sürüyor. Günün her anında aranabilen reyting sıralaması Gazete Damga tarafından yayınlanmaktadır. Kuzgun, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Survivor ve daha birçok programın yer aldığı pazartesi gününde 1 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçlarının açıklanmasına sayılı saatler kala sizlere reytinglerin nasıl elde edildiğini ve reyting kategorilerini anımsatmak isteriz. Reyting, birbirinden haberi olmayan insanlar üzerinde yapılan ölçümler arasından belirlenerek ortaya çıkarılır. Verilen aparatlarla televizyonlar üzerinde yapılan testler sonrasında oranlar ve kanal hareketleri ortaya çıkarılır. Bunun yanında reytingler ABC1, AB ve TOTAL olmak üzere üçe ayrılır. Bunlardan en önemlisi ise TOTAL kategorisidir. Bir yapımın başarısı buna bağlıdır ve ne kadar uzun soluklu olacağını TOTAL ölçümleri belirler.

Show TV: Güldür Güldür Show
Star TV: Kuzgun
Kanal D: Çok Güzel Hareketler Bunlar (tekrar)
ATV: Sen Anlat Karadeniz
TRT 1: Diriliş Ertuğrul
FOX: Yaparsın Aşkım - FOX Ana Haber
TV8: Survivor


nur mehmet pehlivan

gamze tibet

zekai turhal cinayet

ŞABAN EROĞLU MÜGE ANLI

asım bayram cinayeti

müge anlı asım bayram

asım bayram

abdullah gazi akbıyık

abdullah gazi akbıyık

tuba sarıkülçe

müge anlı feride ercan hikmet yalçınkaya

müge anlı nezahat oral

müge anlı hasan akgün

müge anlı emine irem mutlu


palu ailesi gözaltı

müge anlı meryem tahnal para için mi öldürüldü

kemikler meryem ve melike tahnala mı ait

tuncer ustael kimdir müge anlı

havva palu tuncer ustael müge anlı

havva palu babasının evine girmek istemedi

meryem tahnal havva palu atv müge anlı tuncer ustael

meryem tahnal
 

meryem tahnal müge anlı

 

Yemekteyiz Best Of 1 Nisan 2019 Pazartesi yarışmacısı Nalan Toprak kimdir?


yemekteyiz nalan toprak kimdir
 

Yemekteyiz Best Of 9 Nisan 2019 Salı yarışmacısı Emel Tulsar Kılıç kimdir?


yemekteyiz emel tulsar kılıç kimdir
 

Yemekteyiz Best Of 3 Nisan 2019 Çarşamba yarışmacısı Gülten Demir kimdir?yemekteyiz gülten demir

Yemekteyiz Best Of 4 Nisan 2019 Perşembe yarışmacısı Nazmiye Akkömür kimdir?

yemekteyiz nazmiye akkömür
 

Yemekteyiz Best Of 5 Nisan 2019 Cuma yarışmacısı Müge Yaşarlar kimdir?


yemekteyiz müge yaşarlar


1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)
 

müge anlı kimdir?

müge anlı mehmet uygur

serpil toka müge anlı

mehmet uygur müge anlı

mehmet uygur cesedi bulundu mu

EDANUR GÜRBÜZ
 

EDANUR gürbüz müge anlı

haydar sırça

murat demir müge anlı

 

nazmiye yayla
 

meral polat nerede

1 Mayıs 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları kim birinci oldu?


Dün yayınlanan diziler arasından 1 Mayıs 2019 Çarşamba reyting sonuçları birincisi belli oldu. Güldür Güldür Show, Kuzgun, Eyvah Eyvah, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Yaparsın Aşkım, FOX Ana Haber, Survivor, Show Ana Haber, ATV Ana Haber  birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
Sen Anlat Karadeniz
Diriliş Ertuğrul
FOX Ana Haber

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?