11 Haziran Salı reyting sonuçları | Leke, Kimse Bilmez ve Türkiye maçı

Milyonlarca televizyon izleyicisinin merakla beklediği 11 Haziran Salı reyting sonuçları belli oldu. Leke, Kimse Bilmez ve İzlanda - Türkiye maçı arasında geçmesi muhtemel yarışı kim kazandı ve birinci oldu? İşte detaylar...

Medya 12.06.2019, 06:51 12.06.2019, 09:40 Burak ZİHNİ
11 Haziran Salı reyting sonuçları | Leke, Kimse Bilmez ve Türkiye maçı

Yaz sezonu ile birlikte kanallar daha çok filmlere yer veriyor. ATV'de dün başlayan Kimse Bilmez 1. bölümü ile ekranlara geldi ve sıralamadaki yeri merak ediliyor. Kimse Bilmez 1. bölüm reyting sonuçları ilerleyen süreç için belirleyici bir rol oynayabilir. Milli takımımızın İzlanda ile oynadığı EURO 2020 grup elemesi maçı da milyonları ekranlara topladı. Leke yeni bölümü ile izleyicisinin karşısına çıktı. Siyaset ile ilgilenenler için Ekrem İmamoğlu Star TV ve NTV ortak yayınında soruları yanıtladı. Show TV, FOX ve TV8 de tercihini filmlerden yana kullandı. Günü en çok sorulan sorularından biri de Kimse Bilmez dizisi tutar mı oldu? Reyting sonuçlarına dizinin kaderi netleşecektir. İşte 11 Haziran Salı reyting sonuçları...

Dün televizyon ekranlarında neler vardı?
Star TV: Ketenpere - Star'ta Seçim: Ekrem İmamoğlu
TRT 1: İzlanda - Türkiye maçı
Show TV: Sümela'nın Şifresi: Temel
Kanal D: Leke
ATV: Kimse Bilmez
FOX: İkinci Şans - FOX Ana Haber
TV8: Düğün Dernek 2: Sünnet

yemin emir

söz meriç aral

aybüke pusat fotoğrafları

yağmur ün

bir zamanlar çukurova hilal altınbilek

güldür güldür show açelya topaloğlu fotoğrafları

meltem yılmazkaya

ayşegül yılmaz

begüm çağla tekin

ecem sena bayır

eda nur hancı

fatma tezcan

sevcan yaşar

ece özdikici duyal

irem helvacıoğlu fotoğrafları

MERVE OFLAZ

arka sokaklar hande başak atıcı fotoğrafları

hercai reyyan

hercai miran aslanbey
Dün ekranlarda ne yayınlandı?
Star TV:
Herkül
Kanal D: Çok Güzel Hareketler Bunlar 2
Show TV: Hancock
ATV: Şansımı Seveyim
FOX: Yaparsın Aşkım
TRT 1: Kung-Fu Panda
TV8: Survivor

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)
 

11 Haziran 2019 Salı Reyting Sonuçları kim birinci oldu?


Dün yayınlanan diziler arasından 9 Haziran 2019 Pazar reyting sonuçları birincisi belli oldu. Leke, Türkiye İzlanda, Kimse Bilmez, İkinci Şans, Düğün Dernek 2 ve birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
İzlanda - Türkiye
FOX Ana Haber
Leke


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?