12 Haziran Çarşamba reyting sonuçları | Afili Aşk, Survivor ve FOX Ana Haber

Milyonlarca televizyon izleyicisinin merakla beklediği 12 Haziran Çarşamba reyting sonuçları belli oldu. Afili Aşk, Survivor ve FOX Ana Haber arasında geçmesi muhtemel yarışı kim kazandı ve birinci oldu? İşte detaylar...

Medya 13.06.2019, 06:49 14.06.2019, 06:47
12 Haziran Çarşamba reyting sonuçları | Afili Aşk, Survivor ve FOX Ana Haber

Yaz sezonuna bir dizi daha merhaba dedi ve ilk bölümü ile yayınlandı. Kanal D'yi yeni sezona taşıması beklenen Afili Aşk dizisi izleyicileriyle buluştu. Ardından da herkes Afili Aşk 1. bölüm reyting sonuçları şeklinde sorgu gerçekleştirmeye başladı. Afili Aşk dizisi tuttu mu? Show TV klasik olarak Güldür Güldür ile karşımızdaydı. Star TV'de de yeni bir yapım yayın hayatına başladı: Kapanmadan Kazan. Yıllarca TV8'de sunuculuk yapan Alp Kırşan artık Acun Ilıcalı'nın rakibi oldu. ATV'de seçim heyecanı sürüyor. İBB Başkanı Adayı Binali Yıldırım A Haber ile ortak yayına katıldı. TRT 1 Hint filmi tercihinde bulundu. Salman Khan'ın oynadığı Bahrangi Baijan (Sevginin Gücü) filmi ekranlara geldi. TV8 Survivor ile reyting yarışına renk kattı. Ayla da FOX'un sinema tercihiydi. İşte 12 Haziran Çarşamba reyting sonuçları...

Dün ekranlarda ne yayınlandı?
Show TV: Güldür Güldür Show
Star TV: Kapanmadan Kazan
Kanal D: Afili Aşk
ATV: Binali Yıldırım ile Özel - Kim Milyoner Olmak İster
FOX TV: Ayla
TRT 1: Bahrangi Baijan (Sevginin Gücü)
TV8: Survivor

yemin emir

söz meriç aral

aybüke pusat fotoğrafları

yağmur ün

bir zamanlar çukurova hilal altınbilek

güldür güldür show açelya topaloğlu fotoğrafları

meltem yılmazkaya

ayşegül yılmaz

begüm çağla tekin

ecem sena bayır

eda nur hancı

fatma tezcan

sevcan yaşar

ece özdikici duyal

irem helvacıoğlu fotoğrafları

MERVE OFLAZ

arka sokaklar hande başak atıcı fotoğrafları

hercai reyyan

hercai miran aslanbey

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)
 

12 Haziran 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları


Dün yayınlanan diziler arasından 9 Haziran 2019 Pazar reyting sonuçları birincisi belli oldu.Güldür Güldür Show, Kapanmadan Kazan, Afili Aşk, Binali Yıldırım ile Özel - Kim Milyoner Olmak İster, FOX TV: Ayla, Bahrangi Baijan (Sevginin Gücü), Survivor ve birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
Binali Yıldırım ile Özel
Afili Aşk
Survivor
FOX Ana Haber
Ayla


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?