Ali Tarakçı'dan diploma yorumu: Terbiyesizlik

Gazeteci Ali Tarakçı Zanka TV'de katıldığı Sorgulu Yorum programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tarakçı, Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu'nda yer alan en genç üye olan İsmail Günaçar'ın fitilini ateşlediği diploma tartışmasını yorumladı ve 'terbiyesizlik' dedi.

Medya 14.12.2019, 11:26 14.12.2019, 11:42 Burak ZİHNİ

Önceki gün resmen kurulan Gelecek Partisi'nin Genel Başkanı olarak ilk kez halkın karşısına çıkan Ahmet Davutoğlu, partisinin misyonunu hedeflerini ve Türkiye'ye getirmek istedikleri yenilikleri anlatmıştı. Tanıtılan Kurucular Kurulu'nda en genç üye olarak göze çarpan İsmail Günaçar, kendisine "Davutoğlu'nun farkı ne?" sorusuna verdiği 'En azından diploması var 'yanıtıyla diploma fitilini ateşlemiş oldu. Günaçar'ın bu cevabını yanıtlayan Tarakçı da durumu 'terbiyesizlik' olarak değerlendirdi.

Tarakçı şunları söyledi;
"Bir kere terbiyesizlik. Önce onu söyleyeyim. Sen nereden geliyorsun kardeşim. AK Parti'nin içinden geliyorsun. Erdoğan'ın elini sıkarken söyledin mi? Erdoğan seni onore ederken söyledin mi? Bir de diploma üzerinden siyaset mi yapılıyor gerçekten? Toplumun gerçeğine bakılırken diplomaya bakılıyor mu? Diploma üzerinden siyaset yapacak herkes kaybeder. Sadece fanatikliğini destekler. Benim olayım şu. Erdoğan bu ülkede yedek subaylık yaptı mı? Ne diye yaptı?"

Ayrıca Gelecek Partisi ne anlama geliyor? Davutoglu'nun çıkışı neden anlamlı ve değerli? sorularının da cevaplarını yorumladı.

Ferit Atay ve Ali Tarakçı'nın gündemi yorumladığı Sorgulu Yorum'un son bölümünün tamamını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/37eh8JP1F2Y

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?