Benim Tatlı Yalanım 1. bölüm reyting sonuçları - Dizi nasıldı tutar mı?

Star TV'nin yaz sezonundaki en iddialı dizisi Benim Tatlı Yalanım ilk bölümü ile yayınlandı. İzleyicilerinde hoş bir tat bırakan dizinin geleceği de şimdiden tartışılmaya başlandı. Benim Tatlı Yalanım 1. bölüm reyting sonuçları ve dizinin geleceğine dair detaylar haberimizde.

Medya 14.06.2019, 06:59
Benim Tatlı Yalanım 1. bölüm reyting sonuçları - Dizi nasıldı tutar mı?

Dizilerin sezon finali yapmasının ardından 3 aylık süreçte başarı gösterebilecek dizileri yayınlamaya başlayan kanalların beklentileri büyük. O yapımlardan bir tanesi de Benim Tatlı Yalanım oldu. Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken yapımın ilk bölümdeki performansı geleceğini de doğrudan etkileyecek. Perşembe akşamlarında zirveye oynaması beklenen Benim Tatlı Yalanım 1. bölüm reyting sonuçları haberimizde.

Benim Tatlı Yalanım 1. bölüm özeti
Ayrı dünyaların insanları olan Nejat ve Suna’nın masum görünen bir yalanla başlayan ve izleyenleri sarıp sarmalayacak bir aşka doğru ilerleyen, sürprizlerle dolu hikayesi... Nejat Yılmaz, kızı Kayra’yla birlikte mutlu bir hayat sürmektedir. Kayra’nın annesi Aylin, Kayra daha bebekken onları terk etmiş, Nejat da küçük kızı terk edilmenin acısını çekmesin diye, annesinin Afrika’da çok önemli görevleri olduğunu söylemiş ve senelerce kızına annesinin ağzından mektuplar yazmıştır. Kayra’nın 6. Yaş doğum günü yaklaşırken, Nejat, Kayra’nın annesi doğum gününde gelmesini beklediğini öğrenir. Nejat, Kayra’yı bu düşüncesinden uzaklaştırmaya çalışsa da küçük kız büyük bir hevesle annesinin geleceğine inanmaktadır. Çaresiz kalan Nejat, senelerdir konuşmadığı eski karısı Aylin’e ulaşmaya çalışır.  Suna Doğan, uzun zamandır gerçekleştirmeye çalıştığı hayaline ulaşmak üzeredir. Küçük bir çocukken kaybettiği annesinin muhallebici dükkanını yeniden açacak, annesinin hatırasını yaşatacaktır. Abisi Rafet’in aldığı borç yüzünden aile yadigari kahvehanelerine haciz gelmesiyle Suna’nın bütün hayalleri bir avuç toza dönüşür. Suna ve ailesi, ailenin ekmek teknesini kaybetmemek için birkaç gün içinde 200 bin TL bulmak zorundadır. Tüm aile kara kara bir çıkış yolu ararken, reklam filmi için mekan bakmakta olan Nejat’ın yolu kahvehaneye düşer. Suna, Nejat’ın kahvehaneyi almak isteyen aç gözlü bir iş adamı olduğunu zannedince Nejat’ı kovmaktan beter eder. Suna daha sonra Nejat’ın kim olduğunu öğrenir ve yaptıkları yüzünden pişman olur. Eğer Nejat kahvehaneyi reklam filmi için kiralarsa paranın en azından bir kısmını elde edeceğini düşünür. Ablası Saniye ve en yakın arkadaşı Burcu’nun gazıyla Nejat’tan özür dilemek üzere yola çıkar.  Bu sırada Nejat, eski karısı Aylin’in gelmeyeceğinden emin olmuş, kızı Kayra’ya gerçeği söylemek üzere hazırlık yapmaktadır. Kayra’nın yıkılacağını düşünen Nejat perişan bir haldeyken Suna elinde özür dileme pastasıyla, kapısında belirir. Suna, kendini zorla içeri davet ettirir ve beraberinde gelişen olaylar Suna ve Nejat’ın kontrolünden çıkar. Sabah olduğunda Suna ve Nejat’ı yeni bir sürpriz beklemektedir. Kayra, doğum günü sabahında evinde gördüğü Suna’yı annesi Aylin zanneder. Bu yanlış anlaşılma Suna ve Nejat’ı hiç ummadıkları bir evcilik oyununun içine düşürür.

Benim Tatlı Yalanım tutar mı? 1. bölüm reyting sonuçları
Dün akşam ilk bölümü ile ekranlarda olan Benim Tatlı Yalanım hakkında sosyal medyada çok sayıda yorum yapıldı ve eleştirilerin yüksek çoğunluğu olumluydu. İlk bölümden geçer not alabilmek yaz dizileri için önemlidir. Bu konuda sınıfı geçti. Bakalım sıralamada kaçıncı oldular? Reyting sonuçlarına aşağıdaki grafiğe tıklayarak ulaşabilirsiniz.

13 Haziran Perşembe reyting sonuçları | Tek Yürek, Survivor ve FOX Ana Haber

Dizi oyuncuları - Kim kimdir?
Suna Doğan / ASLI BEKİROĞLU
Suna, Doğan ailesinin en küçük ferdi, neşeli, özü sözü bir, inatçı bir o kadar da güzel genç bir kızdır. Turizm Otelcilik okumuş, İstanbul’da bir otelin resepsiyonunda çalışmaktadır. Ancak Suna’nın en büyük hayali; daha bebekken kaybettiği annesinin muhallebici dükkanını yeniden açıp onun anısını yaşatmaktır. Tam bu hayaline ulaşmak üzereyken babası Şevket’in kahvesine icra memurlarının yaptığı sürpriz ziyaret tüm planlarını suya düşürür. Her şey bitti derken kader ağlarını örer ve Suna’nın karşısına Nejat’ı çıkartır. Hayatın köşeye sıkıştırdığı ikili çareyi birbirlerinde ararken oynamak zorunda kaldıkları evlilik oyunu ise zamanla büyük bir aşka dönüşür.

Nejat Yılmaz / FURKAN PALALI
Nejat, Kayra Gözlük firmasının tasarımcısı ve ortağıdır. Zeki, sorumluluk sahibi, dürüst, karizmatik, ve başarılı bir iş adamıdır. Kızı Kayra, onun hayatındaki en önemli şeydir. Karısı Aylin, tarafından terk edilen Nejat kızını tek başına büyütmek zorunda kalmıştır. Kızının iyiliği için ona annesiyle ilgili beyaz yalanlar söylemeye başlayan Nejat, Kayra büyüdükçe köşeye sıkışır. Anlattığı yalanlarla Kayra’nın gözünde gösterişli bir kahramana dönüşen anneyi bulmak kaçınılmaz hale gelir. Ne yapacağını kara kara düşünen Nejat’a hayat hiç beklemediği bir sürpriz yapar ve karşısına Suna’yı çıkartır.

Kayra Yılmaz / LAVİNYA ÜNLÜER
6 yaşında güzeller güzeli bir kız çocuğudur. En büyük kahramanı babası Nejat ve babasının yardımcısı Hayri ile beraber yaşamaktadır. Yaramaz, fırlama, akıllı, hazır cevap, duygusal bir çocuk olan Kayra’nın hayattaki tek özlemi annesidir. Annesinin Afrika’da, yardıma muhtaç insanlara ve özellikle çocuklara yardım ettiğini, bu yüzden onu burada babasıyla bırakmak zorunda olduğuna inanmakta ve annesinin geleceği günü sabırsızlıkla beklemektedir. 

Şevket Doğan / AHMET SARAÇOĞLU
Sadece Suna, Saniye ve Rafet’in değil mahallenin Şevket Baba’sıdır. Babacan, şefkatli, dürüst, güleç bir adamdır. Kırk yıldır kahvecilik yapan Şevket, kadirşinas ve hakkaniyetlidir. Çocuklarını hep dürüst olmaya yönlendiren fedakar baba, hayatta en çok yalandan nefret eder. Çocuklarına ise bu konuda güveni tamdır. Oysa ki henüz kimse bilmemesine rağmen Şevket’in de çocuklarından sakladığı çok önemli bir sırrı vardır ve bu sır ortaya çıktığında asıl dünyası başına yıkılacak olan kişi Suna’dır. 

Saniye Doğan / ASLI İNANDIK
Suna’nın ablası. Hamarat, eğlenceli, açık sözlü, cevval tam bir mahalle kızıdır. Suna’nın aksine üniversite okuyamamış, annesinin kaybıyla babasına destek olabilmek için kendi hayatını kardeşlerine feda etmiştir. Evin ve kahvenin çekip çevireni, bütün hesap kitap işlerini yapanıdır. Kahvede sıkıldığı bir gün sosyal medyada biraz fazla zaman geçirince yeni yeteneği ortaya çıkmış, yaptığı paylaşımlarla bir anda sosyal medya fenomeni olmuştur. On binlerin takip ettiği sayfasında çeyiz, sunum, yemek tarifleri, evlilik ve ilişkiler hakkında yazmakta takipçilerine kanaat önderliği yapmaktadır. 

Rafet Doğan / SADİ CELİL CENGİZ
Suna ve Saniye’nin abisi, atsan atılmaz satsan satılmaz, faydasız bir girişimcidir. Sürekli başını derde sokar. Tatlı dili ve laf kalabalığıyla insanları etkisi altına almayı başarsa da bir süre sonra altından muhakkak bir çapanoğlu çıkar. Kısa yoldan para kazanmaya çalışırken çoğunlukla elinde avucunda ne varsa kaybeder. Bu girişimci tavrı yüzünden hiçbir zaman başı dertten kurtulmaz. 

Hande Eymen / GONCA SARIYILDIZ
Güzel, alımlı, havalı, girdiği her ortamda gözleri üzerine çeken etkileyici bir kadındır. Kayra Gözlük ‘ün ortaklarından biridir. Ön yargılı bir insandır. Birini sevmiyorsa ağzıyla kuş tutsa Hande’ye yaranamaz. Nejat’la çok yakın arkadaş olmasına rağmen, Hande aslında arkadaşlıktan daha fazlasını istemektedir. Nejat’ın ise hayatında kızından bir başkasına yer olmadığını bildiğinden, yavaş yavaş Nejat’ın hayatına sızmaya, Kayra’ya kendini sevdirmeye çalışmaktadır. Bir gün mutlaka Nejat’ı elde edeceğinden emindir.

Serkan Demir / ALİ YOĞURTCUOĞLU
Nejat’ın en yakın arkadaşı ve Kayra Gözlük ’ün ortağıdır. İçten, samimi, neşeli, çapkın, şeytan tüyü olan, eğlenceli, rahat, çocuk ruhlu bir adamdır. Zengin bir ailede, hayatı boyunca zorluk çekmeden büyümüştür. Hayatına çok kadın girmiştir Serkan’ın ancak gerçek anlamda aşık olmamıştır bugüne kadar... Hayatında ilk defa platonik bir aşkın pençesine düşen Serkan’ın yardımına ise biricik asistanı Burcu koşacaktır. 

Burcu Eren / SEDA TÜRKMEN
Suna’nın en yakın arkadaşı, sırdaşı... Aynı mahallede, beraber oynayarak büyümüş Burcu ve Suna. Ardından aynı okullarda okumuş ve sonucunda da aynı yerde çalışmaya başlamışlar. Arkadaştan çok kardeş gibiler... Sıcak, hayalperest, şen şakrak, naif, uçarı bir kızdır Burcu. Suna’nın Nejat Yılmaz ile kesişen yolları Burcu’yu da etkileyecek ve hayatının değişmesine neden olacaktır. 

Hayri Hiçdurmaz / CEM ZEYNEL KILIÇ
Nejat’ın her işine koşturan, onunla ve Kayra’yla birlikte yaşayan çalışanı, evin her şeyidir. Eğlenceli, iş bitirici, becerikli ve saygılıdır. Kayra, Hayri’nin tatlı baş belası, Hayri ise Kayra’nın bir numaralı kankasıdır! Nejat ile Hayri’nin dostluğu çok eskiye dayanır. Hayri, bütün hikayeye en hakim olan ve Kayra’nın annesi Aylin’i tanıyan tek kişidir.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?