DAMGA 22 Nisan Perşembe manşeti ve 1. sayfasında neler var? Ücretsiz gazete oku

İstanbul ve Türkiye gündeminin nabzını tutmaya devam eden DAMGA, 22 Nisan Perşembe günü yayınlanan yeni sayısıyla okurlarının karşısında. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beylikdüzü'ne gelişinin manşete taşındığı sayıda birinci sayfadaki haberleri sizler için derledik.

Medya 22.04.2021, 08:20 Burak ZİHNİ
DAMGA 22 Nisan Perşembe manşeti ve 1. sayfasında neler var? Ücretsiz gazete oku

Damga gazete oku aramalarında önemli bir hacme sahip olup her gün binlerce kişi tarafından internette okunmaktadır. Bugün yine dopdolu içeriğiyle hem internet hem de bayilerdeki yerini alan gazetenin manşet sayfası dahil olmak üzere tamamını okuyabilirsiniz.

Manşet haberde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beylikdüzü'ne gelişi ele alındı. Barış Kış imzalı haberde okul açılışı ve temel atma törenlerine katılan ana muhalefet partisi liderinin sözleri manşete taşındı Kılıçdaroğlu; “Belediye başkanlarımız pandemi öncesi pandemi sonrası bir tarih yazıyorlar. Baskılara rağmen ellerindeki kaynakları en iyi şekilde kullanıyorlar” dedi.

Aynı haberde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da başkanlığı devrettiği Mehmet Murat Çalık'ın büyük hizmetlere imza attığını belirterek, "Bu bayrağı daha da yukarıya taşıyor başkanımız. Beylikdüzü’nde son iki yılda 40 parkın açılmış olması çok değerli. Kentlerin huzurlu olması ülkenin huzurlu olmasıdır" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun Beylikdüzü'ndeki tüm yaşananlar için buraya tıklayınız.

Sür manşette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yer verildi. 128 milyar dolarla ilgili gündemin yanısıra pek çok konuda muhalefete yüklenen Erdoğan partisinin grup toplantısında; "Ne rakam doğru, ne rakama yüklenen anlam doğru, ne bu rakam üzerinden üretilen kampanya doğru. Baştan sona yanlış, baştan sona cehalet" ifadelerini kullandı.Erdoğan, "CHP'nin içinde, az buçuk bilanço okumayı bilenler varsa, Merkez Bankası, BDDK ve Strateji Bütçe Başkanlığımızın herkese açık olan internet sitelerindeki verilere bakarak, bu hesabı kolaylıkla çıkartabilirler. CHP içinde bilanço okumayı bilen yoksa partimizden, bürokrasiden bir uzman göndererek kendilerine yardımcı olabiliriz" önerisinde bulundu.

Habere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sür manşetin devamında İstanbul'da şiddetli seller olacak haberine yer verildi. Prof. Dr. Sevinç Asilhan'ın sözleri yaz ayları için milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Asilhan yaptığı açıklamada; "Küresel ısınma, Doğu Karadeniz bölgesinde kuraklık yaşanmasına, ülke genelinde taşkınlar ve kasırgalar meydana gelip, pek çok canlı türünün yok olmasına neden olacak. İstanbul'un ise meteorolojik bütün özellikleri değişecek, yaz aylarında yaşanılmayacak kadar sıcaklık ve şiddetli seller meydana gelecek. Ek tedbirler almamız lazım. Sıcaklık artışı için büyük tedbirler almadan bu şekilde devam edersek, atmosferdeki canlıların sayısı azalacak ve birçok canlının nesli tükenecek" dedi.

Habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sür manşetin sonunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendiği haber bulunuyor. Akşener partisinin grup toplantısında; ""Bunlar artık son şahlanışlarınız. O sandık gelecek ve kutlu karar göklerden tepenize inecek. Sizin gidişiniz milletimizin şahlanışı olacak. Geliyor gelmekte olan. Patates, soğan güle güle Erdoğan" dedi. Akşener, "Milletimiz, iktidarın beceriksiz ellerinde hırpalanmasın istedik. Ancak Sayın Erdoğan meşhur inadıyla bildiğini okumaya devam etti" açıklamasını yaptı.

Akşener'in konuşmasını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


DAMGA logosunun sol yanında köşe yazarı Barış Yarkadaş'ın 'Nerede isimli' yazısının duyurusu yer alıyor. AK Parti'yi hedef alan Yarkadaş;
"-Berat Albayrak nerede?

-128 milyar dolar nerede?
-İBB’nin bağışladığı atlar nerede?
-AKP’li belediye başkanları eliyle yurt dışına kaçırılan insanlar nerede?
-Aşılar nerede?" diye sordu.

Devamı ve tamamı için tıklayınız.

Manşet sayfasının sol alt kuşağında Uçankuş TV'deki kriz ele alındı. Çalışanlar haklarını ve maaşlarını alabilmek adına kanal binası önünde toplandı. Yapılan açıklamada, "Televizyonda gayri hukuki şartlarda çalıştırılan, SGK primleri dahi tam yatırılmayan, fazla mesai ücretleri ödenmeyen basın çalışanları kendilerini haksız biçimde işsiz ve aşsız bırakan ‘sözde gazeteci’ patron Hüseyin Can Tanrıyar’dan haklarını istiyor" denildi.

Habere ulaşabilmek için tıklayınız.


Manşet haberin sağ tarafında İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun iddiaları bulunuyor. "İBB’de cuma namazına gidenler fişleniyor" iddiasını ortaya süren Göksu'ya yanıt olarak yapılan açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hiçbir daire başkanlığı, müdürlük ya da birimde “İbadet İzin Talep Formu” uygulamasının kesinlikle bulunmadığı vurgulandı. Açıklamada, "Ayrıca hitap ve yazım tarzı da görselin müdürlüğümüz tarafından düzenlenmediğini açıkça ortaya koymaktadır" ifadelerine ye verildi.

Haberi buradan okuyabilirsiniz.


Sağ yanda yer alan haberlerden bir diğeri ise İYİ Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Burhan Karatosun'un DAMGA İmtiyaz Sahibi Mehmet Mert'i ziyaretine ayrıldı. Ziyarette Mehmet Mert ve ekibine gazetecilik adına yaptıkları için teşekkür eden İYİ Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Burhan Karatosun, "Gazetecilik her geçen gün zorlaşsa da yaşam olduğu sürece gerçek basına hepimizin ihtiyacı var" dedi. Mert ise, "Öncelikle amacımız okurlarımızı bilgilendirmek ve doğru haber almalarını sağlamak" dedi.

Haberi buraya tıklayatak okuyabilirsiniz.

Sayfanın en alt sağ kısmında
mahkeme süreci devam eden şantaj davası var. Şantajla suçlanan sunucu Neşe Sapmaz ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın yargılandıkları davanın duruşmasında yapımcı Yaşar İrvül tanık olarak dinlendi. İrvül, Hazinedar'ın şantajına tanık olduğunu söyledi. Neşe Sapmaz ise "Suç uydurulmuş, bana iftira atılmıştır. Daha önceden taciz davası açmıştım. Yaşar İrvül, beni Ümit Arıkan’la iş amaçlı tanıştırdı, iki gün sonra bana cinsel içerikli mesajlar yolladı" ifadelerini kullandı. Hazinedar ise suçlamaların iftira olduğunu söylerek, “Benim bu olayla ilgim yok” dedi. 

damga gazete oku

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?