Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak

TRT 1'in en önemli dizisi konumunda bulunan Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölümü ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Bu akşam Diriliş Ertuğrul var mı yok mu? işte detaylar...

Medya 17.10.2018, 09:01 17.10.2018, 09:08 Burak ZİHNİ
Diriliş Ertuğrul bu akşam var mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak

Sonbahar ile birlikte tüm dizilerin yeni sezon bölümleri başlarken Diriliş Ertuğrul'un yaşadığı rötar sonrasında izleyiciler sürekli olarak araştırma yapıyor. Çarşamba akşamlarının zirvedeki yapımına dair herhangi bir fragman da yayınlanmadı. Dizi severler de yeni sezonun bugün yayınlanıp yayınlanmayacağını soruyor.
 


Bu akşam Diriliş Ertuğrul var mı yok mu? 17 Ekim Çarşamba


TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul'un yayınlanıp yayınlanmayacağı konusundaki belirsizlik ortadan kalktı. TRT 1 17 Ekim Çarşamba yayın akışı içerisinde Diriliş Ertuğrul yer alıyor ama tekrar var. Yani bu hafta da yeni bölüm olmayacak. 24 Ekim'de yeni sezon başlayacak.


DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİNDE NELER YAŞANDI?

Ertuğrul Bey, Ögeday Han’a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul’dan Selçuklu’nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme’nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Han’ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı. Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı. Turgut ve Bamsı, Almıla’nın aslında Noyan’ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul’a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası’na doğru yola koyulmuşlardı…

Ertuğrul ve alplar, Noyan’dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası’na gelebilecekler mi? Osman’ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman’a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday’ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak?

Yorumlar (0)