Doya Doya Moda Umut Eker kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kariyeri ve Instagram hesabı

Türkiye'nin en çok izlenen yarışmalarından biri olan Doya Doya Moda'da yeni bir hafta başlıyor. Birbirinden iddialı yarışmacıların boy gösterdiği programda bugünden itibaren yeni bir jüri üyesi daha yapıma katılıyor. Buna göre Umut Eker sandalyesinde yarışmacıları puanlayacak ve yorumlarıyla renk katacak. Peki, Doya Doya Moda Umut Eker kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kariyeri ve Instagram hesabı haberimizde yer alıyor.

Medya 22.03.2021, 10:39 22.03.2021, 10:57 Burak ZİHNİ

Talya Prodüksüyon imzasıyla yayınlanan ve her bölümü ekranlarda stil rüzgarları estiren Doya Doya Moda'da yeni bir hafta daha izleyicileriyle buluşuyor. Cuma gününde kimsenin ekenmediği yarışmaya yeni bir jüri üyesi katılacak. Ivana Sert'in yerine artık Umut Eker jüri koltuğunda oturarak puanları ve yorumlarıyla seyircilerin karşısında olacak. Yakışıklı isimle ilgili araştırmalar da başladı. Kendisi hakkındaki bilgiler merak edilip öğrenilmek isteniyor. Peki, Doya Doya Moda Umut Eker kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Kariyeri ve Instagram hesabı haberimizde yer alıyor. 


Doya Doya Moda Umut Eker kimdir?

Umut Eker, 1983 yılında İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Babası finans uzmanıydı. Umut Eker, babasının isteği ve ısrarı ile açıköğretimde bankacılık ve sigortacılık eğitimi almıştır, ama bitiremeden bırakmıştır. Üniversite yıllarında bir bankada staj yapmaya başladı ancak, bankacı olmak istemediği için her şeyi bırakıp gitti. Üst giyimden ayakkabıya, çantadan aksesuara kadar geniş bir ürün yelpazesinde satış yapan “Diesel” Türkiye mağazalarında 2 sene satış temsilcisi, 1 sene de mağaza müdürü olarak çalıştı. Burada çalışırken manken Didem Soydan tarafından fark edilerek modellik yapması teklif edilir. 2002 yılında Diesel’den ayrılarak birkaç arkadaşıyla bir “street Fashion” markasını kurdu. Ardından oldukça hızlı büyüdüler ve yurt dışında birçok ülkeye ihracat yaptı. 2012 yılında hisselerini devrederek bu ortaklıktan ayrıldı. Modaya Merter’deki tekstil firmalarından bazılarına erkek denim modelleri tasarlayarak başladı. Bir yandan da dergi çekimlerinde erkek modellerin stil danışmanlığını yaptı. Konuşurken R’leri söyleyemeyen ve ilk dövmesini 17 yaşında yaptıran Umut Eker‘in vücudunda bol miktarda dövme vardır. Umut Eker, bedenindeki o dövmelerin anlamını şöyle açıklıyor. Umut Eker, 2009 – 2012 yılları arasında modacı Simay Bülbül ile birlikte oldu, ardından 2012 yılında oyuncu Naz Elmas ile birliktelik yaşadı. Ama bu da uzun sürmedi. 2013 yılında Gonca Vuslateri ile arkadaşlık yaptı. Tarkan, Ziynet Sali, Beyazıt Öztürk, Bengü, Emre Altuğ, Gülçin Ergül gibi ünlülere stil danışmanlığı yaptı. 2015 yılında; sunuculuğunu Ebru Akel‘in yapacağı Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasında; Jüri koltuğunda renkli kişiliğiyle ünlü modacı Cemil İpekçi, tasarımcı Umut Eker ile stil danışmanı Sibel Arna ve model Chloe Loughnan oturdu.


doya doya moda umut eker


 

Doya Doya Moda Umut Eker Instagram hesabı

Bugünden itibaren Doya Doya Mod'a'nın yeni jüri üyesi olarak ekranlarda yer alacak Umut Eker'in Instagram hesabı merak konusu oldu. Yakışıklılığı ile dikkat çeken Eker'in bu sosyal medya platformunda profili bulunmaktadır ve yüz binlerce etkileşim elde emtektedir. Kendisinin hesabında @umuteker adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?