Fatih Portakal'dan prompter yorumu

Fatih Portakal’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün katıldığı canlı yayın için “Prompterdan okuyor gibi” ifadelerinin ardından canlı yayının sol tarafında yer alan prompter fotoğrafları sosyal medyada gündem oldu.

Medya 12.08.2021, 11:08 12.08.2021, 11:09 Burak ZİHNİ
Fatih Portakal'dan prompter yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal D ve CNN TÜRK ortak canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.


Erdoğan’ın katıldığı canlı yayında ekranın sol tarafında prompter olması dikkat çekerken yayın esnasında Erdoğan'a fısıldayarak sufle verilmesi ise gözlerden kaçmadı.

Fatih Portakal, ilk paylaşımında “Bir televizyoncu olarak şunu hissettim Cumhurbaşkanı’nın CNN’de cevaplarını izlerken: Erdoğan okuyor, bildiğin karşısında prompterdan okuyor gibi. Eğer öyleyse sorular önceden belli edilmiş cevaplar hazırlanmış demektir.

Umarım böyle değildir. Yaptılarsa da hiç şaşırmam…” ifadelerini kullanmasının ardından, Erdoğan’ın prompterdan soruları cevapladığı sosyal medyada gündem oldu.

Portakal, bunun üzerine Erdoğan’a soru sormak için programda bulunan gazetecilere “’Mesleğim gazeteci’ diyen 4 kişinin, belirlenmiş ve ellerine tutuşturtulmuş sorulardan zül duymaları gerekir. Aslında soruları ezberleyerek zor olanı yapmışlar. Biri hatırlatsın onlara düşünmek daha kolay…” diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?