İnşaat işçilerini hor gören Seda Sayan'a tepki: Şarlatan

İnşaat işçilerini hor gören Seda Sayan'a tepki: Şarlatan
Programında konuk ettiği Ece Gürsel'e söylediği sözlerle inşaat işçilerinin tepkisini çeken ve sosyal medyanın da hedefi haline gelen Seda Sayan'a İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür cevap verdi. Özgür sert ifadeler kullandı.

Ekranlara geldiği her yayın döneminde skandal ifadelere imza atan Seda Sayan yine rahat durmadı. Bu kez de inşaat işçileirni hedef aldı. Dün programında Ece Gürsel'i misafir eden Kadırgalı, kullandığı sözlerle güne damga vurdu. Bilal Özcan, Ece Gürsel'e "Sperm bankasından hamile kalmak ister misin?" diye sordu. Ece Gürsel ise Bilal Özcan'a bu konuyu annesiyle de konuştuğunu belirterek "Annem koca adayı çıkmadı. Hiçbir şey de kalmadı. Öyle bir şey yaparız demişti." yanıtını verdi.

ŞARLATAN YANITI
cumhuriyet.com.tr'ye konuşan İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Sekreteri Yunus Özgür, Seda Sayan'ın sözlerine çok öfkelendiğini belirterek şunları söyledi:

Zaten devlet, taşeron patronları inşaat işçisini insan yerine koymuyor. Bu tür programlarda da inşaat işçisi insan yerine konmuyor. Hergün inşaat işçileri şantiyelerde iş cinayetlerinde yaşamını yitiriyor. Patronlar da inşaat işçisini para üreten bir makine gibi görüyor. Seda Sayan da bunun bir yansıması. Sanki inşaat işçilerinin ailesi yok, onların ahlak anlayışları yok, duyguları yok, damızlık gibi yansıtıyorlar. Bu Seda Sayan'ın kendi ahlak anlayışını yansıtıyor. Kendisine şarlatan diyebilirim. Hakaret de edebilirim. Aslında genel devletin, patronların işçiye bakış açısı. Şantiyede para üreten makine gibi görüyor. Onlar da kendi ahlak anlayışları çerçevesinde inşaat işçisini ahlakı olmayan, duyguları olmayan, insan olmayan aslında... Böyle görüyorlar. Onların hepsinin duyguları var.

seda sayan

"KIZ YAZIK NE İNŞAAT İŞÇİLERİ VAR"
Bu sırada söze giren Seda Sayan'ın Ece Gürsel'e tavsiye olarak söylediği şu sözler tepkilere neden oldu:
"Kız yazık ne inşaat işçileri var. Onlar insan değil mi? Kız siz ne bekliyosunuz doğurmak için. Baktın adamın genleri güzel. Maşallah sırım gibi. Tuttuğunu koparıyor, kuvvetli! Yap çocuğu ne var?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.