İsmail Küçükkaya: Bu seçim temizdi

FOX TV'nin sabah haberlerini sunan İsmail Küçükkaya yenilenme kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ve 31 Mart sonuçlarına dair yaptığı yorumla gündeme oturdu.

Medya 09.05.2019, 07:24
İsmail Küçükkaya: Bu seçim temizdi

İsmail Küçükkaya dün Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında; 'Siyasi kariyerinin en büyük hatasını yaptı' ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleriyle dikkat çeken Küçükkaya bir izleyeninden gelen mesajı da yanıtladı. Gazeteci kimliği sebebiyle ekranlarda hükümet yanlısı olan medya organları da muhalif yayınları da yayınladıklarını belirten başarılı sunucu; 'Şahsımın kanaatini sorarsanız bu seçim temizdi. Farklı kişilere oy verdik ancak sadece İBB seçimi yenilendi. Ben aynı zamanda bir vatandaşım, haklarım var' dedi.
 

sibel inceoğlu

necmi yüzbaşıoğlu

necati özkan

ADEM SÖZÜER KİMDİR

osman can

josef sural kimdir

alanyaspor kaza
TURGUT KAZANismail küçükkaya

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

1972 yılında Kütahya Simav’da dünyaya gelen İsmail Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya’da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.

İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaparak başladı. Hürriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV’de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

osman sarıgül

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı.

2013 yılı Eylül ayında Fox TV’de “Çalar Saat” adlı programı sunmaya başladı.

2008 yılında “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 yılında “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” adlı iki kitabın ardından 2019'da da Biraz Cesaret isimli kitabı çıkarmıştır.

kemal kılıçdaroğlu saldırı

ismail küçükkaya tunceli
 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?