Muhteşem Kraliçe 47. bölüm özeti ve fragmanı - 14 Ağustos Çarşamba

Hafta içi her gün yayınlandığı bölümle gündeme oturan Muhteşem Kraliçe'nin binlerce izleyicisi bulunuyor. Kore dizisi izlemek isteyenlerin en çok tercih ettiği yapımların başında gelen Muhteşem Kraliçe'nin 47. bölümü yine büyük bir ilgiyle takip edilecek. Tüm detayları ile sizlere sunduğumuz özet yazısında diziye dair bilgileri elde edebilirsiniz.

Muhteşem Kraliçe 47. bölüm özeti
Muhteşem Kraliçe dizisinde büyük heyecan devam ediyor. Mişil’in saray darbesi üzerine Dokman taraftarları birer birer tutuklanmışlardı. Yu Şin de gücünün son noktasına kadar dayanmış ancak kalabalık haranglara daha fazla direnenememişti. Cukbang gizli bir geçit bulmuş ve nereye çıkacağını merak ederek ilerlemeye başlamıştır. Muhteşem Kraliçe 46. Bölüm Özeti başlıyor.

Dokman Yu Şin’in fedakarlığı sayesinde Bidam ile kaçmayı başarıyor. Ancak onun Yu Şin’den ayrılması çok zor oluyor. Dokman Bidam ve adamlarıyla toplantı yaparken Mişil de Solwon ve Miseng ile toplantı yapıyordur. Mişil Dokman’ın bir anönce bulunmasını ve öldürülmesini emrederken Dokman da benim yaşamam Mişil için büyük bir risk oluşturuyor diyerek sarayda iki başlı bir durumun yaşanmasının Mişil’i zor durumda bırakacağını söylüyor. Cukbang gizli geçitte ilerleyişini sürdürürken bir kapını Mişil’in gizli odasına çıktığını görüyor. İçeri girince onu büyük bir sürpriz beklemektedir. İçerde hizmetçi Sohwa da bulunuyordur. Cukbang onunla birlikte çıkarken Sohwa Mişil’in dolabından bir belgeyi de alır. Dokman taraftarları işkence görüyor ve darbeyi planlayan kişinin Dokman olduğu söyletilmeye çalışılıyordur.

Mişil ise ilk fırsatta bakanlar kurulunu toplamış ve sıkı yönetim ilan etmiştir. Dokman karşı hamleyle her tarafa ilanlar astırıp Mişil’in darbe yaptığını ve tutuklanmasını isteyen yazıları her yere astırmış ve bazı asiller ile haranglara gizlice mektup göndermiştir. Ayrıca saraya doğru harekete geçen Mişil’in başka bir adamını da Bidam ile ziyarete gitmiş ona Mişil’in gizli niyetini açıklamıştır. Sıkı yönetimden dolayı 5 kişi bir araya gelse suç sayılıyordur. Halk birer birer tutuklanıyor muhalif olanlar öldürülüyordur. Öldürülenler de bir yere atılıyordur. Yu Şin’in himayesindeki Kaya direnişçileri de harekete geçerler ve Yu Şin’i kurtarmak için plan yaparlar. Çilso Dokman’ın nerde olduğunu bulmak için bir plan yapar. Kaya direnişçilerinin lideri ölenlerin atıldığı yere giderler ve ölüleri atan askerleri öldürüp elbiselerini giyerler. Amaçları saraya girip Yu Şin ve Alço’yu kurtarmaktır. Ancak Çilso onları izliyordur.

Direnişçiler Yu Şin’i ölü diye götürürken Çilso da onları izler. Prensesin olduğu yere kadar gelen Çilso ve adamları harekete geçmişlerdir. Prenses etrafının sarıldığını anlar. Çilso özel gruba Dokman’ın öldürülmesini söyler. Sohwa bir plandan bahseder. Kurtulmaları için bunu yapmak zorundadırlar. Dokman şiddetle karçı çıksa da başka çareleri yoktur. Dokman’ın yanında Kaya direnişçilerinin lideri Volya, Yu Şin ve Sohwa vardır. Özel grup Çilso’nun emriyle içeri girer ancak hepsi öldürülür. Çilso Yu Şin yaralı halde der ve içerde başka birinin olduğunu söyler. İçeri bizzat kendisi girecektir. Çilso adamlarıyla içeri girer. İçerde Yu Şin ile karşılaşır. Ayrıca az önce içeri giren kendi adamlarının bağlı olduğunu ve üzerlerinin çıkarıldığını farkeder. Bunun bir oyun olduğunu ve prensesin kaçtığını anlar. Hemen bunu askerlerine haber vermek için dışarı çıkar. Yu Şin onu engellemeye çalışır. Çilso bir müddet Yu Şin ile kavga ederken dışarı çıkmayı başarır ve kaçan kişilerin prenses olduğunu söyler. Bütün askerler kaçan kişileri takibe gider. Yu Şin dolabı açar ve Dokman’ı çıkarır. Planlarının başarılı olduğunu söyler. Kaçan kişiler ise Volya ile Sohwa dır. Çilso bu oyunu yutmuştur. Yu Şin ve Dokman bir yere doğru ilerlerken Sohwa ve Volya bir yerde sıkışırlar. Sohwa’nın yüzündeki maske onun kimliğini gizlemektedir. Çilso bir kılıç darbesi ile onu yere sererken Dokman bir anda yere düşer ve kötü bir şey olduğunu söyleyerek kalbini tutar. Volya ise olanları şokta izliyordur. Çilso örtüyü çeker ve Sohwa’nın yüzünü görür. Çilso büyük bir hayal kırıklığı yaşıyordur. Aşık olduğu kadını kendi elleriyle öldürmüştür. Mişil Dokman’ın yeniden kaçmasına sinirlenirken Çilso onunla yalnız konuşur ve bu zamana kadar hayatta kalmayı değil ölmeyi başaramamışım diyerek tepkisini dile getirir. Dokman annesinin ölmesine çok üzülmüştür. Bundan sonra gizlenmek yerine tam tersine herkese gücünü ve direnişi göstermek için harekete geçeceğini söyler. Dokman yeni bir plan daha yapar. Dokman uçurtma yaptırır ve yazdırdığı notları havadan halka ve saraya dağıtır. Notlarda kralın kurtarılmasını istiyordur. Haraglar bu emir bizi ilgilendiriyor demeye başlamıştır.


muhteşem kraliçe 47. bölüm

Bakanlar bu tasarıyı incelerken küçük tarla sahibi asiller ile büyük tarla sahibi asiller arasında tartışmalar baş göstermeye başlamıştır bile. Harangların muhalifleri bile Dokman’ı desteklemeye başlarlar. Ancak Dokman bu tasarının Mişil tarafından onaylanmayacağını adı gibi biliyordur. Amacı bakanlar kurulunda onay vermeyen bakanların halk tarafından görülmesini sağlamaktır. Mişil Dokman’ın bu planını sezer.

Asiller de bakanlar kurulu kararına katılacaklarını söylerler. Büyük bir katılımın olduğu oylamada bütün bakanlar tasarıyı onaylarken bir bakan red verir. Bir bakanın red vermesi bile tasarının geçmesine engel olacağı için tasarı kabul edilmez. Mişil yine bir zafer kazanmıştır. Hem halk tarafından imajı zedelenmemiş hem de tasarı reddedilmiştir.

Kim Şohoyan ve Yu Şin Mişil tarafından hezimete uğradıklarını kabul ederken Dokman yeniden sahneye çıkar. Dokman yeni bir tasarı sunmak istediğini söyler. Efendi Seçong bir kez reddedilen tasarı yeniden görüşülemez der. Dokman tasarıyı değil oy çokluğu kavramını değiştirmek için görüşünü ortaya koyar. Bundan sonra kararlar alınırken oy çokluğunu kullanacaklarını söyler. Şimdi Mişil şoktadır…

Muhteşem Kraliçe Oyuncuları
Kraliçe Seondeok (Lee Yo-Won)
Mi-Sil (Ko Hyun-Jung)
Prenses Cheon-Myeong ( Park Ye-Jin)
Kim Yu-Sin (Uhm Tae-Woong)
Bi-Dam (Kim Nam-Gil)
Ma-Ya (Yun Yoo-Sun)
Munno (Jung Ho-Bin)
Kral Jin heung (Lee Soon-Jae)
Mi-Saeng(Jung Woong-In)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.