Nihat Hatipoğlu ile Sahur canlı yayın izle ATV - 9 Mayıs Perşembe

Ramazan ayının en çok ilgi gösterilen isimlerinin başında gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sahur programı ile 9 Mayıs Perşembe gecesi karşımızda. Sahur programını tek parça, full ve HD seçenekleri ile haberimizden izleyebilirsiniz.

Medya 08.05.2019, 14:31 Burak ZİHNİ
Nihat Hatipoğlu ile Sahur canlı yayın izle ATV - 9 Mayıs Perşembe

On bir ayın sultanı Ramazan bu geceden itibaren başlıyor. Müslüman dünyası sahur kalkarak ilk iftar gelene kadar oruçlarını tutacak ve bunu 30 gün boyunca tekrarlayacak. Ayrıca dini konularla ilgili eksiklerini gidermek ya da bilgilerini tazelemek isteyenler de televizyondaki programlarla kendine yol haritası çizmeye çalışacak. Ramazan denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başaran Nihat Hatipoğlu da sahur yayını ile bir ay ekranlardaki yerini alacak. Nihat Hatipoğlu ile Sahur 9 Mayıs Perşembe canlı yayın izle seçenekleri haberimizde.

Nihat Hatipoğlu kimdir?
Sabah Gazetesi yazarı ve atv'nin en çok rating yapan programı sunucusu Nihat Hatipoğlu 1955 yılında Diyarbakır'da doğdu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya'da ilkokulu tamamladı. 1975'de Uşak İmam-Hatip Lisesi'ni ve Uşak Lisesi'ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni tamamladı. Aynı Fakültede Hadis Ana Bilim dalında "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında Doçent, 2012 Yılında da Profesör oldu. 1985-1987 yılları arasında Mısır'da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur'an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Şu anda Dicle Üniversitesi ilahiyat Fakültesi Hadis Ana bilim dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Kanal A'da 5 yıl dini programları hazırlayıp sundu. Ayrıca Ankara'da yayın yapan iki yerel radyoda 10 yıldan bu yana aralıksız olarak haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash tv'de , 2005 Ramazan ayında Star tv'de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2006 yılında Star tv de "Dosta Doğru" programı sundu ve 2006 yılında Star Tv de iftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını 1.olarak seçti. Programları Türkiye'de birçok radyoda yayınlanmaktadır.2011 yılından itibaren atv de başlayan programları ile Halen atv'de Ramazan programı ve sonrasında da haftalık programları inşallah devam edecektir. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD'si bulunmaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında seri konferansları devam etmektedir. Yazı makaleleri, panel, Diyanet Dergisi , İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlandı. Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

nihat hatipoğlu


Nihat Hatipoğlu ile Sahur 9 Mayıs 2019 Perşembe izle!
Ramazan ayında sahur ve iftar vakitlerinde vatandaşların sorularını yanıtlayacak olan Nihat Hatpoğlu birçok konuda da önemli bilgiler vererek insanları aydınlatacak. Orucu bozan veya bozmayan durumlar nelerdir? başlığı altında pek çok sorunun geleceği tahmin edilen ünlü profesörün sözleri yine gündem oluşturacak. Nihat Hatipoğlu ile Sahur ATV ekranlarının dışında atv.com.tr ve diğer mobil ve web sürümlerinden de izlenebilmektedir.

Nihat Hatipoğlu ile Sahur 9 Mayıs 2019 Perşembe saat kaçta ve hangi kanalda?
Nihat Hatipoğlu ile Sahur programı canlı olarak 01.20'de ATV'den yayınlanacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?