RTÜK'ten magazin programlarına Gülben Ergen cezası

Özel hayatı sebebiyle son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Gülben Ergen ile eski eşi Mustafa Erdoğan hakkında yapılan programlardaki ağır ithamlar pahalıya patladı. Üç program iki ismin şikayeti sonrasında RTÜK tarafından cezalandırıldı. İşte detaylar...

Medya 12.12.2017, 13:02 12.12.2017, 13:06 Burak ZİHNİ
RTÜK'ten magazin programlarına Gülben Ergen cezası

RTÜKten magazin programlarına gelen bireysel şikayetler üzerine ağır cezalar uyguladı. Gülben Ergen ve çocuklarının babası Mustafa Erdoğan'ın magazin programlarında kişilik haklarımıza saldırıldı başvurularını da gündemine alan Üst Kurul, Duymayan Kalmasın,  Söylemezsem Olmaz ve Herşeyi Konuşalım magazin programlarına kişilik haklarına saldırı ve 3. sahışları itham nedeniyle para cezası uygunlanmasına karar verdi.

Sanatçı Gülben Ergenin olaylı boşanmasının ardından şikayete konu olan programlarda Ergen ve eski eşi Mustafa Erdoğan hakkında ağır ithamlarda bulunulmuş; Erdoğan'ın Avukatı İlkser Akbulut ve Ergen'in Avukatı Altın Mimir söz konusu TV kanallarını RTÜKe şikayet etmişlerdi.

BU ELEŞTİRİLER MAGAZİNİN ÖTESİNDE, ELEŞTİRİ SINIRINI AŞIYOR
Başvuruyu oy birliğiyle haklı bulan RTÜK, karar metninde şu çarpıcı tespitlerde bulundu: Kamuoyunda bilinirliği olan ünlü kişilerin yaşadıklarının magazinsel anlamda haber değeri taşımış olsa da; söz konusu yayın içeriğinde kullanılan ifadelerin magazinsel yaklaşımın çok ötesinde eleştiri sınırlarını aşan, tarafları rencide edici, kişilerin saygınlığını zedeleyici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır.

EN BÜYÜK CEZA SEREN'E
Kurul, Duymayan Kalmasın'a 207 Bin TL, Söylemezsem Olmaz'a 32 bin 454 TL ve Her şeyi Konuşalım isimli programa 14 bin 908 TL ceza kesti. DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?