Serdar Turgut: Trump kendisine af çıkaracak

Habertürk yazarı Serdar Turgut, Washington'dan son söylentileri okuyucularıyla paylaştı. Turgut, "Trump'ın başkanlığı bırakması gereken tarihe kadar kendisi hakkında bir af çıkaracak" yorumunda bulundu.

Medya 10.11.2020, 11:06 10.11.2020, 11:51 Gazete Damga
Serdar Turgut: Trump kendisine af çıkaracak

Serdar Turgut'un "Washington'daki son söylenti... Trump kendisine af çıkaracak" başlıklı yazısı şöyle: 

Washington’da çalıştığım uzun yıllar boyunca çok yakın ilişki kurduğum ve bilgilerine güvendiğim Amerikalı arkadaşlarımla yaptığım görüşmelerden sonra şehirde dolaşmakta olan son söylentiyi öğrendim. Bu bomba gibi bir söylenti ve Amerika’da bile yeri oynatacak türde bir gelişme.

Trump başkanlığı 20 Ocak tarihinde resmen bırakacak. O tarihe kadar kendisi hakkında bir af çıkaracağı söyleniyor Washington’da.

Başkanlığı döneminde kendisiyle ilgili parasal konularda birçok usulsüz işlem söylentisi çıkmıştı. Başkanlığı sürerken bunların soruşturulmasını önlemeyi başarmıştı. Resmen görevden ayrıldıktan sonra da kendisiyle ilgili bir soruşturma açılmasını engellemek için kendisi hakkında bu konularla ilgili bir af ilan edeceği konuşuluyor Washington’da.

*

Bunun bugüne kadar görülmüş bir şey olmadığını Nixon’un bile kendisi hakkında af çıkarmadığını söyleyen kaynaklarım "Ama Trump bugüne kadar görülmemiş, düşünülmeyecek şeyleri yapmasıyla bilinen bir insan, dolayısıyla bunu bile yaparsa şaşırmayız" diyorlar.

*

Ancak aynı kaynaklar Trump kendisi hakkında bir af çıkarsa dahi bunun kendisini ilerde kurtarmaya yetmeyeceğini çünkü bu tür affın sadece federal hükümeti bağlayıcı olduğunu eyaletlerin ise bununla bağlı olmayacaklarını söylüyorlar.

Örneğin Trump hakkında daha önce açılmış birçok soruşturması bulunan New York’un, Başkan'ın kendisi için çıkarmış olduğu affı takmayacağı ve onu mahkemeye götürüp suçlu bulabileceği de söyleniyor.

Yazının devamı için https://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/2864688-washington-daki-son-soylenti-trump-kendisine-af-cikaracak  tıklayın

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?