Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler'de corona virüsü şoke etti

TV8'de yayınlanan bölümleriyle milyonları ekrana kilitleyen Suvivor dün yine yerini aldı. Acun Ilıcalı oynanan ödül oyunu sonrasında yaptığı acil konsey çağrısı sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile ilgili açıklama yaptı ce yarışmacıları durumdan haberdar etti.

Medya 24.03.2020, 10:36
Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler'de corona virüsü şoke etti

Türkiye'nin en çok izlenen yarışmalarından biri olan Survivor dün yeni bölümü ile bir kez daha  nefes kesti. Birbirinden iddialı yarışmacıların yer aldığı zorlu maratonda sunucu Acun Ilıcalı yaptığı açıklama ile herkesi şoke etti. Dünyaya yayılan ve 400 bine yakın insanda görülen corona virüsü hakkında bilgi veren Ilıcalı, bulundukları bölgede güvende olduklarını, giriş çıkışların kapatıldığını ve izole edildiklerinden bahsetti.

Acun Ilıcalı şunları söyledi;
"Bu kötü haber verme toplantısı değil, sadece böyle önemli bir olaydan sizin habersiz olmanızı istemedik. Buraya gelmeden ailelerini tekrar arattım aileleriniz güvende ve sağlıklı. Onlarla temas halindeyiz. İlk önce Çin'de ortaya çıkan corona virüs salgını daha sonra İran ve İtalya'ya yayıldı ve artık tüm dünyada tehlikeli bir boyuta ulaştı. Hatta Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Ülkeler sınırlarını kapattı. Virüsün yayılmasını engellemek için dünya artık karantina altında. Türkiye'de de bu salgın ortaya çıktı ve şu ana kadar 30'dan fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Türkiye'de restoranlar kafeler kapatıldı. Acil durumlar için bankalar ve marketler açık. İnsanlar evlerinden çalışmaya başladı. Sokaklar boşaldı. Ülkemizde de sınırlar kapatıldı, uçuşlar durduruldu.Dominik'te çekim yaptıkları yerde aldıkları tedbirleri de anlatan Ilıcalı, "Bizim bulunduğumuz bölgede herhangi bir vaka yok. Dünyanın şanslı bölgelerden birindeyiz şu anda. Taşıdığımız herhangi bir tehlike yok. Çekim alanlarımız izole, dışarıdan giriş çıkış yok, güvenlikli bir bölgedeyiz. Ayrıca her türlü tedbiri alıyoruz. Çekim yerlerimizde bazı değişiklikler yaptık sizi korumak için.


Sağlıkçılara alkış
Öte yandan Acun Ilıcalı, ailelerden talep gelmesi durumunda ise yarışmacılar ve ailelerinin iletişim kurabileceğini de söylerken, iki oğlu olan Parviz'in ailesiyle görüşmesi için tolerans tanıdıklarını açıkladı. Ülkemizde her gece sağlık çalışanları için yapılan alkış desteğinden de bahseden Ilıcalı, yarışmacılardan alkış isteyerek bu akıma destek oldu.
 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?