Yemekteyiz Ebru Eğinlioğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli ve mesleği

Yemekteyiz'in 9-13 Eylül haftasında yarışacak isimler belli oldu. Onlardan biri de Eğinlioğlu (Eğinoğlu). Peki Yıldız Aydoğdu kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...

Medya 09.09.2019, 15:42 12.09.2019, 10:36

TV8'in en popüler yarışmalarından biri olan Yemekteyiz'de yeni hafta heyecanı yaşanıyor. Birbirinden iddialı yarışmacılar 9-13 Eylül arasında ter dökecek ve büyük ödülü kazanabilmek adına yarışacak. Yarışmacılar arasında Ebru Eğinlioğlu da bulunuyor. Peki Ebru Eğinlioğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Detaylar haberimizde yer alıyor.

 

Ebru Eğinlioğlu kimdir?

İstanbul' da doğan Ebru Eğinlioğlu Özel Işık Lisesi, Nişantaşı Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü' nde eğitim aldı. Televizyon kariyerine, 1998 de Kuşdili Eğitim Merkezi' nde etkin ve güzel konuşma dersleri alarak başladı. O dönem, TRT' nin önemli spiker ve sunucularının deneyimlerinden faydalandı. Bu isimlerden bazıları; Tuna Huş, Orhan Ertanhan, Melek Dener ve Bengül Erdamar' dı. Ayrıca önemli iletişim, ses nefes eğitmeni Gökhan İçöz' den de, diyafram, ses ve nefesi etkili ve doğru konuşma hakkında özel eğitimler aldıktan sonra HBB TV' u genel koordinatörü Bülent Öztürkmen' in yönlendirmesiyle haber spikeri oldu. Daha sonra Korkmaz Yiğit dönemi Kanal6 Tv' un da, çok önemli habercilerle birlikte çalıştı. Sabah haberlerini ve gün içi ara haber bültenlerini sundu. Bir sonraki dönemde, yine Kanal6 Tv' un da, hafta sonu ana haber bültenlerini sundu. Kanal6 Tv' nun Dinç Bilgin döneminde ise ATV grubunda, 'Gece Habercisi' isimli haber programının ve bülteninin sunuculuğunu yaptı. Expochannel Tv' nun kurulmasıyla birlikte, kanalın ana haber bültenlerini sundu. 2003 yılında ana haber spikerliğini bırakarak, kanal bünyesinde, sırasıyla İş Geliştirme Direktörlüğü, Tanıtım Müdürlüğü, Program Koordinatörlüğü ve son olarak da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu ve halen bu görevde bulunmaktadır. Expochannel Tv için hazırladığı çeşitli programlardan, 'İşte Kadın' isimli programı, Avrupa Birliği Kadın Girişimcileri destekleme projesi kapsamında, teşekkür plaketi ile ödüllendirilmiştir. Expochannel Tv' nun kurulmasıyla birlikte, kanalın ana haber bültenlerini sundu. 2003 yılında ana haber spikerliğini bırakarak, kanal bünyesinde, sırasıyla İş Geliştirme Direktörlüğü, Tanıtım Müdürlüğü, Program Koordinatörlüğü ve son olarak da Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu . ve halen bu görevde bulunmaktadır. Expochannel Tv için hazırladığı çeşitli programlardan, 'İşte Kadın' isimli programı, Avrupa Birliği Kadın Girişimcileri destekleme projesi kapsamında,teşekkür plaketi ile ödüllendirilmiştir. JCT JEWELLERY CHANNEL TURKEY isimli bir televizyon kanalının kuruluşunda Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldı. Tercüman gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı. Şimdi hali hazırda, sahibi olduğu Haber2e.com isimli internet sitesinde köşe yazıyor ve ses getiren özel röportajlar hazırlıyor.

yemekteyiz müzeyyen eser altaç

yemekteyiz müzeyyen eser altaç

yemekteyiz neşe kır

yemekteyiz yıldız aydoğdu

yemekteyiz enis andaç


Yemekteyiz saat kaçta?

TV8'in en önemli yapımlarından Yemekteyiz her geçen gün daha da artan heyecanıyla öğle kuşağında izleyicisiyle buluştu. Yemekteyiz'in yeni bölümü saat 16.00'da başlayacak.

 

TV8 tarihçesi

Tv8, 8 Ağustos 1996 tarihinde MNG Medya Grubu bünyesinde yayına başlayan, 2013 yılından bu yana Acun Medya ve Doğuş Yayın Grubu ortalıklığında yayın yapan televizyon kanalıdır. Merkez stüdyoları Sarıyer'de bulunmaktadır. Haber kanalı olarak yayın hayatına başlayan tv8, 2003 yılında format ve logo değiştirerek eğlence kanalları arasına katıldı. 13 Kasım 2013'te yapılan açıklamada kanalın Acun Ilıcalı'ya satıldığı duyuruldu. Doğuş Yayın Grubu'nun da 0 hissesini satın aldığı kanal, p'lik hisseyi elinde bulunduran Acun Medya tarafından yönetilmektedir.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?