19.06.2021, 07:10

Namus bekçileri

“Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa bilin ki en namussuz o'dur”

Friedrich Nietzsche

Ağzından NAMUS salyaları akıtan namussuzlar, bunlar her yerde karşımıza çıkabilir. Gönüllü namus bekçileri. Mahallenin namusu ondan sorulur. Gözleri kulakları milletin kapısında penceresindedir. Bilmezler ki en büyük namussuzluk karakter namussuzluğudur. “Siz namusu o kadar çok kadınlara yüklediniz ki çevrenizdeki namussuz erkekleri görmediniz.”

Boğaziçili Üniversite öğrencileri bunlar için şarkı yapsa şöyle olurdu:

Namus bekçisi misin

Vay vay

Namuslu musun

Vay vay

Sorunlu musun

Vay vay

Akıllı mısın

Vay vay

“İnsanlar ne kadar namuslu olurlarsa, başkalarının namuslarından da okadar zor kuşku duyarlar.”

Cicero

Bu namuslu görünen namussuzlar zayıf karakterli, hastalıklı tiplerdir. Güçlü, havalı görünmek isterler hep, üstenci üstenci külhanbeyi tavırlarla zayıf karaktersiz yapılarını gizlemeye çalışırlar. Karşısındaki güçlü, zengin, itibarlıysa doksan derece değişir. Yaranmak yaltaklanmak için her olmazı oldurup kuralları yıkmaktan çekinmez. Dilerim bu insanların karşısına hep güçlü insanlar çıksın eğer ki çaresiz eli mahkum, sesini çıkartmayacak muhtaç bir insana denk gelirse Allah o insana yardım etsin. Her tür zorbalığı ve şiddeti gösterebilir. İçindeki canavar birden bire ortaya çıkar. Sanki şapkasından tavşan çıkartıyormuşçasına büyük bir zevkle çıkartır içindeki hastalıklı kişiliği. Manzara şöyledir; avını kıstırmış gözlerinden ateş, ağzından salya akan kin ve nefretle gücünü kanıtlamaya çalışarak aç kurt gibi avının korkmuş, zayıf, merhamet bekleyen gözlerinden daha da zevk alarak dişlerini geçirmek için sabırsızlanır. Vay be der nasıl da güçlüyüm, şuna bak nasıl da merhamet dileniyor, nasıl da muhtaç diye düşünerek hazzın doruklarına varır. Bir tür orgazm yaşar. Bazen de çantada keklik diye gördüğü avının korkusuzca dimdik durduğunu gördüğünde ise çıldırır, kimyası bozulur. Kendinin bile tanıyamayacağı bir canavar haline dönüşür. Her tür terbiyesizliği hakareti yapmaktan hiç çekinmez. Karşısındaki ona posta koyan bir kadınsa hele de zeki, aklını kullanabilen, sezgileri kuvvetli bir kadınsa iyice çıldırır. Acizliği, yalanları ortaya çıkar, nasıl saldıracağını şaşırır. Böyle insanları fark ettiğimizde hayatımızdan çok uzaklara fırlatalım. Heeeyt herkes haddini bilsin naraları atan bu yaratık bize zarar vermek için hiç bir fırsatı kaçırmaz.

“Hile yapan yalan söyleyen, ama görünüşte saygınmış gibi davranan adam. O aslında kendisinin namussuz olduğunu biliyor başkaları onu namuslu sandığı için çevreden bir saygı topluyor. Oradan kendine elden düşme bir öz saygı çıkarıyor. “

Güzel, vicdanlı, karakterli insanlara çıksın yolumuz.

İnsan insan dedikleri

İnsan nedir şimdi bildim

Can, can deyu söylerlerdi

Bu can nedir şimdi bildim

Muhiddin de, hakk kadir

Görünür her şeyde hazır

Ayan nedir pinhan nedir

Nişan nedir şimdi bildim

Muhyiddin Abdal

Yorumlar (0)