24.02.2021, 05:56

Nereden nereye?

İller, bölgeler arasında yeşil, turuncu, kırmızı ve gri ayrımı önerisi 4 Eylül 2020 tarihli AB Komisyonu'nun önerilerindenmiş. WHO'da konuyla ilgili öneri vermiş meğer daha önce. Olumlu olan kararlarda (birçoğu Bilim Kurulu) bu hükümet kendi başına hareket etmemiş yani, diğer ülkelerin durumlarına bakarak kopya çekiyor.

Özetle; doğru da yapıyor.

Sıkışınca yüzümüzü Batı'ya dönüyoruz ama yine de bunu bile bile medeniyeti şeriat anayasasında arıyoruz.

Çağdaş, laik, sosyal hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı olan ulus devlet modeli bugün için küreselci şirketlerin dayatmasına karşın sosyalizm kadar değerlidir. Küreselci şirketler tıpkı komünist ideolojinin yapmak istediği gibi devlet aygıtını ortadan kaldırmak istiyor. Ulus devletlere yapılan saldırının arkasında küreselci şirketlerin dünyayı rahat yönetbilme arzusu yatmaktadır.

Ulus devlet ırk devleti değildir. Öyleymiş gibi uygulamaları olan faşizan yapılar ülkemizi Emperyalistlerin de desteğiyle yıllardır yönetiyor. Gerçek demokrat bir hükümeti AB ve ABD asla tercih etmedi. Hep köstek oldu, olmaya da devam ediyor. Bu sayede bölmek için haklı zemin oluşturmaya çalıştılar. 12 Eylül'de Kürtlere bok yediren zihniyet ABD rejiminin köpekleri değil miydi? Bugün bu düşmanlığı, ayrımcılığı yaratan 12 Eylül rejimi PKK'nın doğmasına vesile olmuştur. Kanımca ve neyazık ki kendi ellerimizle oluşturduk. Bu büyük bir projedir.

Bütün bu konjüktüre bakıp, küreselci güçleri sadece instagram ve facebook üzerinden değerlendirmeyelim; kripto para, pandemi ve yeni nesil dünya vatandaşlığı tanımları bize yarınla ilgili ipuçları vermektedir. Elon Musk'ın dünya yörüngesine yerleştirdiği uydular yarın ulus devletlere yapılacak saldırılarda yeni teknolojik üs olacaktır.

Bütün bunlar olurken, bizim aklı evveller şeriat anayasası derdindeler. Mustafa Kemal Atatürk bugünü de görmüş ve altına imzasını attığı ilk 4 maddeyi değiştirilemez kılmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün anayasası sadece daha devrimci bir yapıyla değişebilir. Küreselcilerin oyunlarıyla veya bin yıl öncesinde kalanların kafasıyla değişmesi de, değiştirilmesi de doğru değildir. Diğer maddelerde yapılacak değişimlerin de sebebi parlamenter demokratik rejime dönmek için olabilir sadece...

Şeriat anayasası islamı küçülten bir anayasadır. Olsaydı bugün rezil durumdaki islamda yeri olmayan krallıklar, padişahlıklar, şeyhlikler, şıhlıklar, tarikatlar Covid-19 için çare bulurdu. O Sağlık sektörünün devi Menzil bir aşı, ya da bir ilaç bulurdu. Topladıklar parayı da bilime yatırırdı.

Suudların parası nerde? Amerikan sermayesinde. Şeriat mı var şimdi burda? Aptal mıyız biz? Nasıl şeriat bu? Krallık var. -Efendim şeriat bu değil, biz adil olanı yaparız da diyemezsiniz. Parlamenter rejimi bırakıp tek adam rejimini getiren sizlerin demokratik bir rejim getirmesi mümkün değil. Şeriatla ülkeyi bir arada tutma projeniz bizi ikiye değil binlerce parçaya ayırır.

Ne dediğinizi, kulağınız duymuyor sanırım...

Yorumlar (0)