Doğuş: Geçmişi geride bıraktım

Şarkıcı Doğuş hayatının bilinmeyenlerini Damga'ya anlattı. Geçmişle bugün arasına bir set çektiğini anlatan Doğuş, “Su akar yolunu bulur demişler. Ben geçmişi geride bıraktım. Yarınlara bakıyorum” dedi

Röportaj 23.12.2020, 08:28 23.12.2020, 08:30 Burak ZİHNİ
Doğuş: Geçmişi geride bıraktım

Başarılı şarkılarıyla bir döneme damgasını vuran Doğuş, hayatının bilinmeyenlerini ve kariyer hedeflerini Damga okurlarına anlattı. Geçmişte birçok hata yaptığını ama artık önüne baktığını anlatan Doğuş, “Hayat durağan bir şey değildir. Hayat sürekli devam eden akıp giden bir yoldur. Ben de bu yolda su akar yolunu bulur diyenlere kulak vererek yarınlara bakıyorum. Gelecekte çok daha iyi işlere imza atabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyorum” dedi. Bakın Doğuş daha da başka ne itiraflarda bulundu...

Daha önce birçok kez dile getirdiniz ama aramıza yeni katılan arkadaşlarımız için, Doğuş müzikle kaç yaşında ve nasıl tanıştı biraz bahseder misiniz?
 

Şarkı söylemek dürtüsü çocukken 5-6 yaşlarında başladı. Televizyonun arkasına geçip şarkı söylerdim. Şarkı söylemek, konuşabildiğimden beri hayatımda var. Müziği seviyorum, üretmeyi seviyorum, duyguların elçisiyim.
 

Son çalışmanız “5’li”den biraz bahsedelim, nasıl bir süreçten geçtiniz, kimlerle çalıştınız? Albümden çıkan üçüncü klibiniz Bin Beter çok beğenildi neler söylemek istersiniz?
 

5’Li EP Çalışmam pandemi sürecinde çalışıldı ve yayınlandı. 5 şarkımı da farklı tarzlarda müzik dinleyici kitlelerine servis etmek istedim. Evet geri dönüşler gayet güzel ve samimi... Sevenlerime ve takip eden herkese teşekkür ediyorum, iyi ki varlar. 1997’den beri “Biz Birlikte Güçlüyüz“ sloganımı kullanıyoruz. Gerçekten birlikten güç doğar bu bağlamda sevenlerime minnettarım. Albüm dostlarımın firması olan “GRAND MÜZİK”ten çıktı. Yapımcılar Hayrettin & Mehmet Güneş’e, genel koordinatörüm C. Özkan Yılmaz’a, basın/PR Hilmi Elitez’e, aranjörlerim Kerem Ökten, İshak Şık ve Mert Aydın’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ayrıca burada sayamadığım ekip arkadaşlarıma da sonsuz teşekkürler ederim. Herkes işlerini büyük bir titizlikle yaptı.
 

Bugün, bu koşullarda en büyük hayaliniz ne olurdu?
Dünyada Barış ve Huzur.
 

Sizce kariyerinizin dönüm noktası neydi?
Kıymetli sanatçı arkadaşım Gökhan Tepe’nin, söz ve müziği bana ait olan “Aşk Belası” ve “Zor Gelir” adlı şarkıları seslendirmesi diyebilirim.
 

Zamanında sahne hayatınız için vazgeçmek zorunda olduğunuz şeyler oldu mu?
Şükür, bugüne kadar hiçbir şeyden ve sahnemden vaz geçmek zorunda kalmadım.
 

Şimdiye kadar en fazla yanlış anlaşıldığınız konu neydi, geriye dönüp baktığınızda sustum ama o işin iç yüzü öyle değildi dediğiniz, içinizde kalan bir şey oldu mu?
Var ama şöyle dedim “Su akar yolunu bulur...” geçmişi geride bıraktım. Ders alarak hayata devam etmeyi tercih ediyorum.
 

Pop müziği sizce nereye doğru gidiyor? Günde 1000’e yakın şarkı üretildiği bir ortamda kaliteli ve kalıcı eserler nasıl seçilebilir sizce?
 

Bu dönem üretim olmadığından dolayı marş olmuş eserler revaçta. Yeni nesil üzerine çıkamıyor sanırım duyguları körleşmiş... Şarkı üretmek duygusal zeka ile alakalı bir şey.
 

Müzik dünyasına yeni adım atan genç müzisyenlere ne gibi önerileri ve tavsiyeler vermek istersiniz?

Üretmeye denemeye devam etsinler.
 

Youtuberların müzik hayatına girmesini nasıl buluyorsunuz?
Hem iyi hem kötü... İyi tarafı geniş kitlelere ulaşıyor, kötü tarafı çok fazla manipülasyon var.
 

Sizce sanatçılar son zamanlarda albüm çıkarmaya neden olumsuz bakıyorlar?
Fizisiksel albüm satışı neredeyse hiç olmadığından baskı da yapılmıyor. Dijital platformlara da albüm olarak çıkartmak doğru değil. Şarkıları tekli olarak çıkmak en doğrusu.
 

Pandemi döneminin müzik sektörünü olumsuz etkilediğini biliyoruz. Sizce bu dönemi en az zararla atlatmak için ne yapılmalı?
Önemlere uymak ve sabırlı olmaktan başka yapılacak bir şey yok.
 

Sahne hayatınız ile dışarıdaki yaşamınız arasında bir fark var mı?
Sahne dışında sıradan yaşamayı tercih ediyorum.
 

Sosyal aktiviteleriniz var mı? Müzik dışında neler yapıyorsunuz?
Spor. Sporsuz kendimi eksik hissediyorum.
 

Baba Doğuş’tan bahsedelim... Çocuklarla aranız nasıl?
Arın ve Arda. Evlatlarım benim yaşam kaynağım.
 

Biraz önümüzdeki projelerden bahsedebilir miyiz? Sevenlerinizi bundan sonraki adımda ne gibi sürprizler bekliyor?
Şimdilik bir sürpriz yok ama üretmeye devam edeceğim Allah sağlık verdikçe.

Sedat Sarıkaya
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138