23.07.2018, 07:13

Sağ gösterip sol vurdu!

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba sevgili okuyucularım. Hepimizin bildiği gibi 24 Haziran seçimlerini kazasız belasız atlattık çok şükür. Şimdi gündemimizde yerel seçimler var. Bu arada, “24 Haziran seçimiyle ilgili senden bir değerlendirme okuyamadık” dediğinizi duyar gibiyim. Haklı da olabilirsiniz. Lakin 24 Haziran seçimlerinin en güzel değerlendirmesini Türk Milleti yapmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başında görmek istediği lideri seçerek,yetkiyi  vermiştir. Dolayısıyla milletin yapmış olduğu değerlendirmenin üzerine söz söylemek benim haddime değil. Ha seçimden çıkan sonucu beğenmeyen varsa bunun değerlendirmesini yapacak olan da yarışa giren siyasi partilerdir. 
 Biz bakalım şimdi yerel seçime. Biz bakalım kendi ilçemizde yaşanan gelişmelere. Efendim Silivri Belediye Başkanımız Özcan Işıklar bundan tam 9 sene önce Silivri’ye 400 araçlık, bilemedin 600 araçlık Yer altı Otoparkı yapacağız diye bir vaatte bulunmuştu. Nereye  yapacaktı bu Yer altı Otopark’ını? Çarşı merkezinde bulunan Kaymakamlık binasının hemen arkasına. Hatta dün gibi hatırlıyorum o alanda bulunan İSKİ ve Düğün Salonu binasını nasıl apar topar boşalttırıp yıktırdığını ve etrafını afişlerle kapatıp yapacağı otopark’ın görsellerini sergilediğini. Şimdi gelinen noktaya baktığımız da orası yeşil olan olacakmış. Yani Başkan beyin kendi söylemi bu yönde.  Otopark’ı yapmamak için kendine göre bahaneleri de var elbette…Lakin  adama sormazlar mı“ 9 sene niye bekledin o halde?” diye. Ama ben sormayacağım. Sorması gereken kişi yerelde ki muhalefeti AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ve AK Parti Meclis Üyeleridir bana göre. Tabi biz AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu’ndan bu otopark konusuna ve yıllardır Silivri’nin kanayan yarası haline gelmiş Konutlar Alt Geçidine çözüm bulamamış ama çözüm bulan ve o bölgedeki trafiğin bir nebzede olsa rahatlamasını sağlayan AK Parti Teşkilatına laf eden  Belediye Başkanı Özcan Işıklar’a cevap vermesini beklerken, Sayın Bozoğlu, farklı bir hamle yaptı ve Başkan Işıklar’ın yeni yaptığı Kapalı Pazar Yerini gündeme taşıdı.  Daha doğrusu sağ gösterip sol vurdu! Bozoğlu’nun yaptığı bu hamlenin Türkçe meali, “ Ben sana cevap vermem, sen bana cevap vereceksiz. Çünkü 9 senedir Silivri’yi sen yönetiyorsun. 9 senedir bu millete vaat veren sensin, ben değilim.  Çünkü biz vaat vermiyoruz,  hizmetin kendisini yapıyoruz” demektir bana göre. Eh Bozoğlu’da haksız sayılmaz hani. Ama benim tanıdığım Mutlu Bozoğlu’ysa o yapılmayan otopark konusuyla ilgili ayrıca ilgilenecektir. Çünkü benim tanıdığım Bozoğlu, Silivri halkına 9 senedir pazarlanan hayali otopark projesinin hesabını mutlaka soracaktır. Demedi demeyin anacım. Ha bu arada AK Parti Silivri İlçe Teşkilatından gelen kapalı Pazar yerinin fotoğraflarına batkımda gerçekten de pazarın yerinde yeller esiyor. Her tarafı açık sadece üzeri kapalı olan yeni pazar yeri her taraftan yel alıyor maşallah.   
Gelelim yerel seçimlerde AK Parti’den kim belediye başkanı olur mevzusuna. Bana göre Silivri AK Parti’nin belediye başkanı şimdiden belli arkadaşlar. Bazıları adaylık beklentisinde olan diğer isimleri yok sayıp sadece 3 isim verse de, sürprize şimdiden hazır olun derim ben.  Bu konuyla ilgili şimdilik bu kadarı yeter. Önümüzde ki günlerde daha çok yazacağız bu konularda.
Kalın Sağlıcakla… 

Yorumlar (0)