Covid testi yaptırıp otobüse bindi, pozitif çıkınca yolda durdurulup karantinaya alındı

Ankara'da Covid-19 testi yaptırdıktan sonra test sonucu çıkmadan Ankara-Osmaniye otobüsüne binen 52 yaşındaki Mustafa K., otobüsteyken test sonucunun pozitif çıkması üzerine otobüs Aksaray'da durduruldu. Mustafa K., otobüsten indirilerek karantinaya alınırken, 3 bin 150 lira da idari para cezası uygulandı.

Sağlık 11.04.2021, 13:53 11.04.2021, 14:13
Covid testi yaptırıp otobüse bindi, pozitif çıkınca yolda durdurulup karantinaya alındı

Dün saat 18.00 sularında Covid-19 testi yaptıran 52 yaşındak Mustafa K., yaşadığı Ankara'nın Polatlı ilçesinden memleketi Osmaniye'ye gitmek için otobüse bindi. Otobüste giderken test sonucu pozitif çıkan Mustafa K.'yı filyasyon ekipleri arayarak durumu bildirdi.

Mustafa K.'nın ekiplere otobüste yolculuk yaptığını bildirmesi üzerine ekipler otobüsün şoförü Mehmet Karakuş ile temasa geçti. Karakuş'un otobüsün Aksaray'a yaklaştıklarını söylemesi üzerine kent merkezi girişindeki Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde otobüsün durdurulduğu ve Burada Mustafa K.'nın otobüsten indirilerek karantinaya alınmak için KYK yurduna götürüldüğü belirtildi. Ayrıca Mustafa K.'ya İl Hıfzıssıhha Kurulu kararını ihlal ettiği için 3 bin 150 lira para cezası uygulandığı öğrenildi.

Olay hakkında konuşan Mustafa K, ''Testi ben otobüse binmeden önce vermiştim. Polatlı’dan Osmaniye’ye evime gidiyordum. Orada karantinada kalacaktım. Testimin pozitif olduğunu yolda öğrendim'' dedi. 

Diğer yolcular ise, kendilerini de riske attığı için Mustafa K.'ye tepki gösterdi.  

Otobüs şoförü Mehmet Karakuş, ”Bursa’dan Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Testi pozitif çıkan yolcu Ankara’nın Polatlı ilçesinden binmiş. Ben Polatlı'dan HES kodunu istedim. Otobüse bindiğindi risksizmiş. Bu yüzden bileti vermişler. Yolda doktor ve polis beni aradı. Durumu söyledi ben de bölge trafik önünde bizi bekleyen polis ekiplerine şahsı teslim ettim” diye konuştu.     

DHA

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?