Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık çalışanları için dijital mektup yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle sağlık çalışanlarına dijital mektup kampanyası kapsamında mektup yazdı.

Sağlık 14.03.2021, 13:33
Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık çalışanları için dijital mektup yazdı

Toplumsal konulara dikkat çeken Lütfen Platormu'nun salgın döneminde büyük emek harcayarak mücadeleye katılan sağlık çalışanları için başlattığı 'Destan Yazanlara Mektup Yazalım' sloganlı dijital mektup kampanyasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Kampanya kapsamında ilk mektubu yazan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mektubunda şunları belirtti:

“Sevgili kardeşim sizi ve ailenizi en kalbi duygularımla selamlıyor, 14 Mart Tıp Bayramınızı tebrik ediyorum. Tıp Bayramının siz sağlık çalışanlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Size ve tüm meslektaşlarımıza milletimiz ile tüm insanlığa yaptığınız hizmetler için şükranlarımı sunuyorum. Sağlık çalışanlarının bilgi, gayret ve becerinin fedakarlıkla birleştiği, doğrudan insan hayatına dokunan saygın bir mesleği icra ediyor. 14 Mart'ı sağlık çalışanlarına vefa ve minnet borcunu ödemenin bir vesilesi olarak görüyoruz. Tarih boyunca, gerektiğinde canları pahasına milletin yardımına koşan sağlık teşkilatı, koronavirüs salgınına karşı yürüttükleri zorlu mücadelede de yine en ön safta yer aldı. Haftalarca evine gidemeyen, çocuklarına, sevdiklerine sarılamayan sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımızı bir an önce sağlığına kavuşturmak için gecelerini gündüzlerine kattılar. Türkiye'nin tüm dünyada örnek gösterilen koronavirüs mücadelesinde sizin bu fedakarlığınızın ve gayretinizin çok önemli payı bulunuyor.

Bu süreçte sizlerin yükünü hafifletmek, çalışma şartlarınızı kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek için tüm imkanları seferber ettik. Sağlık altyapımıza son 18 yılda yaptığımız devasa yatırımlara ilaveten, sadece salgın döneminde toplam 16 bin yatak kapasiteli 25 yeni sağlık tesisi ile 11 ek hizmet binasını devreye aldık. Şimdiye kadar 30 bine yakın canımızı bizden koparan koronavirüsle mücadelemizin henüz bitmediğini biliyoruz. Salgın tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar elbirliği içinde çalışmayı sürdürmemiz gerekiyor. Bir taraftan 'yeni normal' sürecinin adımlarını atarken, diğer taraftan da sağlık sistemimizi ayakta tutacak çalışmalar yürütüyoruz. Her fırsatta vatandaşlarıma kendilerinden, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak sizlere yardımcı olmalarını beklediğimi ifade ediyorum. Son bir asrın en büyük sağlık felaketinde milletimize canla başla hizmet ettiğiniz için size tekrar teşekkür ediyorum. Salgınla mücadelede hayatını kaybeden meslektaşlarınıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da size destek olmaya, maddi ve manevi olarak sizlerin yanında durmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle sizin ve ailenizin 14 Mart Tıp Bayramını can-ı gönülden tebrik ediyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum."

14 Mart'ta başlayan dijital mektup kampanyasına dileyen herkes katılabilecek. İsteyenler duygu ve düşüncelerini  “dijitalmektup.lutfenplatformu.org" adresinden sağlık çalışanlarına iletebilecek. Dijital mektupların Türkiye genelindeki tüm sağlık çalışanlarına ulaştırılacağı ve kampanyanın Nisan ayına kadar süreceği belirtildi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?