Sarıyer'de Azerbaycan Caddesi açıldı

Sarıyer sınırlarında bulunan Ayazağa Cendere Caddesi'nin adı, Sarıyer Belediye Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı ortak kararla Azerbaycan Caddesi olarak değiştirildi

Sarıyer Haberleri 03.02.2021, 17:46 Burak ZİHNİ
Sarıyer'de Azerbaycan Caddesi açıldı

Ayazağa’dan Kağıthane’ye uzanan Cendere Caddesi’nin adı Azerbaycan Caddesi oldu. Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Eski Başkonsolosu Mesim Haciyev'in müracaatının ardından Sarıyer Belediye Meclisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı ortak kararla adı değiştirilen caddenin tabelaları kısa sürede yenilendi. Açılış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç; yolların sadece araçlar için olmadığını gönül köprüsü olarak da yapıldığını dile getirerek; “Biz buraya çok güzel bir gönül köprüsü yaptık aslında” dedi. Programa katılanlar arasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu, İBB Genel Sekreteri, İBB Genel Sekreter Yardımcısı, İBB Ulaşım Daire Başkanı, Belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de vardı.


Birliktelik çok önemli

Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva açılışta yaptığı konuşmada, Sarıyer Belediyesi ve İBB ekiplerine teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. “Bu açılışın dostluk ve kardeşlik hislerinin göstergesi olarak görüyorum” diyen Mustafayeva konuşmasını şöyle sürdürdü: “Birbirimize güç katıyoruz. 2020’de verdiğimiz vatan savaşında bizlerin yanında olmanız ve bizi desteklemeniz çok önemliydi. Azerbaycan adının bu kalabalık caddede gözler önünde olması bizler için çok değerli. Bizim ülkelerimizin güçlü olması ve halklarımızın kardeşlik içinde yaşaması için bayraklarımızın her zaman yan yana dalgalanması gerekiyor."

Yorumlar (0)