Eğitimde fırsat eşitliği olmalı

Milli Eğitim Bakanlığının “Telafide Ben de Varım” projesi çerçevesinde düzenlenen ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan video konferans toplantısında konuşan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Bakan Ziya Selçuk’a eğitim alanında gerçekleştirdikleri projeleri aktarırken, bakanlığın kampanyasına destek için hazır olduklarını belirtti. Yılmaz, "Eğitimde fırsat eşitliği inancıyla; devlet okulları ile özel okullar arasındaki makasın kapanması gerektiğini savunuyoruz" dedi

Silivri Haberleri 27.05.2021, 16:06 27.05.2021, 16:07 Burak ZİHNİ
Eğitimde fırsat eşitliği olmalı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin etkili bir şekilde yapılamaması nedeniyle başlatılan “Telafide Ben de Varım” kampanyası çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Bakan Selçuk’un yanı sıra Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, valiler ve belediye başkanları katıldı. Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB) ev sahipliğiyle düzenlenen ve belediyelerin kampanya sürecine katkılarının neler olabileceğinin konu edildiği istişare toplantısında, aynı zamanda TBB Encümen Üyesi olan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz da konuşmacı olarak yer aldı.

Bir kampanya başlattık
Başkan Volkan Yılmaz, video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a, salgın döneminde eğitim alanında gerçekleştirdikleri projeleri, hedeflerini ve önerilerini aktararak, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine her zaman önem verdik. Silivri’de 8. sınıfı bitiren her çocuğun bir yabancı dil konuşabilmesi, bir müzik aleti çalabilmesi ve lisanslı bir sporcu olabilmesi kendimize koyduğumuz ilk hedefler arasındaydı. Bu hedefleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmayı sürdürüyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği inancıyla; devlet okulları ile özel okullar arasındaki makasın kapanması gerektiğini savunduk. Bunun üzerine bağışçılarımızla ‘Kütüphanesi, Bilgisayar Odası ve Tiyatro Sahnesi Olmayan Köy Okulu Kalmayacak’ diyerek bir kampanya başlattık. Hedef olarak belirlediğimiz 12 köy okulunun 6’sında kütüphaneler, bilgisayar odaları ve tiyatro sahneleri hizmete sunduk" dedi.

İBB'ye yer tahsis ettik


"Pandemi sebebiyle bu köy okullarımızın tuvaletlerini tamamen yenileyerek hijyenik bir hale getirdik. 12 mahalle evlerimizi EBA Erişim noktasına çevirdik" diyen Yılmaz, "2. sınıftan 12. sınıfa kadar toplam 30 bin öğrencimize evde kurs sistemi paketini hediye ettik. Bu çalışmalarımızı aralıksız sürdürüp fırsat eşitsizliklerini ortadan kaldırmayı, çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlamayı hedefliyoruz. Köyden kente her bir çocuğumuzun kültürle, sanatla, sporla, bilimle ve teknolojiyle bezenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu inançtan hareketle; özellikle okul öncesi dönemin, eğitimde büyük öneme sahip olduğunu bilerek bu alanda ciddi çalışmalar yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesine kreş projesi için yer tahsisinde bulunduk ve iki okulumuzun hizmete başlamasına vesile olduk. Elginkan Vakfı ile birlikte 10 derslikli bir anaokulunu Silivri’ye kazandırmayı planlıyoruz. Birçok projemizi bağışçı ailelerle yapıyor olmaktan ise büyük mutluluk duyuyoruz. Düzenlenen ‘Telafide Ben de Varım’ kampanyasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve telafide Silivri Belediyesi olarak biz de varız diyoruz" ifadelerimni kullandı. Toplantı, yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

 

MİLLİ VARLIĞIMIZIN EBEDİ NİŞANESİ
Silivri Belediye Başkanı Volakn Yılmaz, 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. "Mayıs ayının her 27’sinde fedakârca mücadeleleriyle tarihe mühür vurup gönüllere girmiş kahramanlarımızı Ülkücü Şehitlerimizi rahmetle ve hayırla yâd ediyoruz" diyen Yılmaz, "Ülkücüler; Başbuğ Alparslan Türkeş’in “davamız Türk milletinin varlığını yüceltmek ve ebediyen devam ettirmek davasıdır” sözünde işaret ettiği ülkünün sahiplenilmesi ve yaşatılması için candan ve serden vazgeçmeyi göze alan insanlık mucizeleridir. Ülkücüler; Türk milletinin aleyhine kurgulanan hiçbir karanlık oyuna boyun eğmeyen, hiçbir tehdide diz çökmeyen, hiçbir saldırı ve suikasta tamam demeyen iman erleridir. Ülkücü, ileriye doğru yol alan millet varlığının devamını ve başarısını hedeflemiş bir vizyonun yaşayan aktif bir temsilcisi olmaya karar vermiş iman ve ülkü kalesidir. Bir davaya inanan, akıl ve kalbin kenetlenmesiyle bu inancını ifa eden, hayata, hadiselere, zamanın ve tarihin ruhuna ülküleriyle bakan, bununla da kalmayıp zalimlere ve hain emellere cesaretle meydan okuyan şehitlerimizin her damla kanı milli varlığımızın ebedi nişanesidir. Aziz şehitlerimiz haklı mücadelelerinin bedelini canlarıyla ödeyen fazilet, feraset, feragat timsalleridir. Onları ve mücadelelerini unutmak asla ve asla mümkün değildir. Rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımızın nazlı nazlı dalgalanması, topraklarımızın ebedî vatan olarak kalması, milletimizin dâima bir ve hür olması için canını veren bütün ülkü erleri, dava şehitlerimizi, Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Bey'i ve O'nun dava arkadaşı Gün Sazak Bey'i bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Kabirleri nur, ruhları şâd, mekânları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?