Hayat eve sığar

Silivri Belediyesi tarafından yetişkin ve çocukların pandemi sürecinde hissettiklerini ve öğrendiklerini gelecek nesillere aktarmak amacı ile “Hayat Eve Sığar” temasıyla düzenlenen şiir, resim ve anı yarışması için ödül töreni yapıldı. Belediye Başkanı Yılmaz, "Yarışmaya katılıp ödül alan ya da alamayan tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyorum" dedi

Silivri Haberleri 11.04.2021, 11:17 Burak ZİHNİ
Hayat eve sığar

Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Hayat Eve Sığar” temasıyla düzenlenen şiir, resim ve anı yarışmasında başarı elde ederek dereceye girenler için Belediye Meclis Salonunda ödül töreni gerçekleştirildi. Ateş ölçümü, maske, sosyal mesafe kuralları altında kısıtlı katılımla yapılan törene Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, öğrenci velileri ve jüri üyeleri katıldı.

Gençlere kulak verilmeli

Törende konuşma yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Alışık olmadığımız bir salgın sürecini hep beraber yaşıyoruz. Bu sürecin zor şartlarıyla herkes gibi mücadele eden çocuklarımızın ve gençlerimizin iç dünyalarındaki duygulara kulak vermek için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ile böyle bir yarışma düzenledik. Koronavirüs sebebiyle birbirimizle kucaklaşamasak bile; bu tip organizasyonlar sayesinde gönüllerimizin birleştiği, duygularımızı paylaştığımız bir atmosferi yakalayabilmeyi amaçladık" ifadelerini kullandı.

Bol sanatlı bir silivri

Çocukların ve gençlerin yaşamında eğitime, sanata ve spora yer vermenin önemine vurgu yapan Başkan Yılmaz, “Silivri’de yaşayan ve 8’inci sınıfı bitiren her çocuğumuzun bir yabancı dil konuşabilmesi, müzik aleti çalabilmesi ve lisanslı sporcu olabilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimizden biri. Sizlere bol kültürlü, bol sporlu, bol sanatlı bir Silivri sunmak için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu yolda tamamlanan hizmetlerimizde maliyet hesabı yapmıyoruz. Çünkü insana yapılan yatırım para ile ölçülemez" dedi. Çocuklara ve gençlere yönelik hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz, “Yarışmaya katılıp ödül alan ya da alamayan tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

Dereceye girenlere ödül

Üç farklı yaş grubu arasında düzenlenen resim kategorisinde; birinci olan yarışmacılara 2000 liralık hediye çeki, ikincilere tablet, üçüncülere ise akıllı saat ödül olarak verildi. Çocuk, genç ve yetişkin seviyesinde geniş bir katılımla düzenlenen anı ve şiir kategorilerinde; birinci olan yarışmacılara tam altın, ikinci olanlara yarım altın, üçüncü olanlara ise çeyrek altın ödül olarak verildi. Şiir kategorisinde ikinci olarak yarım altın kazanan 81 yaşındaki Ahmet Bilgin Gürses’in ödülü rahatsızlığı nedeniyle salona gelemediği için belediye ekipleri tarafından evinde teslim edildi. Yarışmadaki eserleri puanlayarak seçici kurulda görev yapan jüri üyelerine, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

ALİBEY'DE YOĞUN MESAİ

Silivri Alibey Mahallesi’nde “Altyapı Yenileme ve Sokak İyileştirme Projesi” hızla ilerliyor. Silivri Belediyesi öncülüğünde başlatılan İSKİ, BEDAŞ, İGDAŞ ve Türk Telekom iş birliği ile yürütülen projenin 1’inci etabında yer alan 2 cadde ve 12 sokakta çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Silivri Belediyesi tarafından yağmur suyu ızgara hattı montajı, aydınlatma denemeleri, ağaçlandırma, bordür ve kaldırım yapımı devam eden cadde ve sokaklarda incelemelerde bulunan Başkan Yılmaz, ekiplerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Titizlikle yürütülen tüm faaliyetleri yakından takip eden Başkan Volkan Yılmaz, ziyaretleri esnasında mahalle sakinleri ile sohbet ederek, yenileme ve iyileştirme çalışmalarını en kısa zamanda tamamlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)