27.12.2017, 07:13

Siyasette neler oluyor?

Bir türlü barışa ve huzura tam anlamıyla katılmayan sürekli hır gür eden siyasiler hiç olmazsa 2018’i fırsat bilip yeni bir yıla çok daha olumlu, pozitif geçseler geçebilseler ve topluma örnek olabilseler efsane olmaz mı? Televizyonu açıp haberleri bile dinlemek istemiyorum. Çünkü az çok nelerle karşılacağımı ve kimlerin kimlere ne tür ithamlarda bulunabileceklerini inanın az çok tahmin ediyorum.
Bir söylem bir demeç beraberinde zincirleme demeçlere söylemlere ithamlara adeta davetiye çıkartıyor. Küfürler yumruklar arbebeler hiç ama hiç hoş olmayan görüntüler negatif enerji sözüm ona bu muhteremler de millet medet umuyor.
Bu durumlara neden gelindi, neden toparlayamıyorlar atmosferi. Siyaset bu mu? Kavga ve hır gür etme sanatı mı? Zamanında beğenmediğimiz hatta hatta eleştirdiğimiz haklarında eleştiriler dolu yazılar köşeler yazdığımız ve an itibariyle mazi olmuş rahmetli eski siyasilerimizi aratır hale geldiler şimdiki tüm siyasiler. Bizler bunları mı hak ediyoruz inanın anlayabilmiş değilim, anlayamam da.
Ana muhalefet penceresinden bakıldığında rüşvetlere yolsuzluklara bulaşmış ülkeyi yönetemeyen bit iktidar var var da var onlara göre olumsuzluktan yana yok yok. Belgeler, ithamlar, suçlamalar... Çık işin içinden çıkabilirsen; kafa bulanıyor. Bakış açıları fazlasıyla gri griden de öte siyah ve hakaretler anlayacağımız fazlasıyla negatif enerji saçıyorlar.
İktidarın penceresinden bakıldığındaysa ana muhalefet değil de ana hıyanet partisi durumdalar. Zaman zaman hakaret suçundan mahkemeye vermeler, maddi manevi yaptırımlara çarpıtmak için savcılığa vermeler... 
İşte satır başlarıyla içinde bulunduğumuz atmosfer yazıktır ki hiç de iç açıcı değil ve ortam çok gergin. Bu durumlar asla bizlere ve bizlere hizmet etmek için ülkemizi güzel yarınlara götürmeleri taşımaları için kendi oylarımızla parlementoya taşıdığımız siyasilere hiç yakışmıyor hiç mi hiç. Onlara bunun için oy vermedik ama malesef gelinen ortam yazık ki bu.
Oysa adam akıllı nezaketle güzel bir diplomasıyla bir araya gelip anlaşsalar her şey Türkiye ve millet için olmalı deyip görevlerini yapsalar ülkemizi germeseler çok daha iyi olmaz mı? Böyle bir edayla idare eymek çok mu? Neden bu hallere gelindi ve germe kamplaşmalar kavgalar arbedeler daha ne kadar sürecek, kime yarıyor ki bu irtifa kaybetmeler; bir düşünseler ve her şeyi toparlamak ellerindeyken yapsalar hem de hiç zaman kaybetmeden daha iyi olmaz mı?
Bizler bunları hak etmiyoruz ve amacımız böyle davranmaları değildi.

Yorumlar (0)