11.05.2021, 06:03

Sokak ne diyor?

Sokak diyor ki;

"Sesimizi duyan var mı?

Hepimiz pandemiden etkileniyoruz.

Ancak etkinlenme şeklimiz ve yaşadığımız kayıplar konusunda haberdar olmamız gereken ve destek vermeniz gereken çevreler var."

Yaklaşık bir yılı aşkındır kapalı olan düğün salonları spor salonları ve etkinlik organizasyon sektörü gerçekleştiren altyapıyı hazırlayan sektörün temsilcileri ile bir araya gelip dertleştik.

Dijital platformlarda yaptığımız dertleşme toplantılarında doğrudan gelir kaybına uğrayan firmalarımız, çok ciddi kira baskısı altındalar çünkü mekanlarının büyüklüğü ile orantılı kira giderlerine sahipler ve tabii ki varlıklarını devam ettirebilmek için bu süreçte her biri uzunca süredir tasarruf edebildikleri birikimlerini şirketlerinin ticari faaliyetlerinin devamı uğruna aktif eder hale getirerek işlerine borçlarına harcadılar.

Ne bekliyorlar;

Tabii ki ayın on yedisinden sonra normalleşme yolunda kontrollü olarak atılacak adımlar da tedbirleri elden bırakmadan yükün restorantları düğün salonlarına ve spor salonlarına yüklenmeksizin hayatlarını devam ettirmelerinin önünün açılmasını.

Ayrıca bu firmalar kapalı iken dahi sağlık Bakanlığının açıkladığı istatistiklerde maalesef 17 günlük kapatmaya sebep olacak artışta ne düğün salonlarının ne restorantların ne spor salonlarının etkisinin olmadığını ifade ediyorlar.

Bizim de her fırsatta dillendirdiğimiz gibi; tam kapama herkesi kapama yöntemi çözüm bir tarafa sorunu çeşitlendiriyor ve hasarı derinleştiriyor.

17 Mayıs'tan sonra inanıyoruz ki hükumetimiz sektör sektör rahatlatacak adımlar atacak ve normalleşme sürecinde sesini duyuramayan mağdurları rahatlatacak teşvikler, serbestlikler sağlayacaktır.

TÜRKİYE HEPİMİZİN

BİRLİKTE BÜYÜK GÜCÜZ.

VE BİRLİKTE ZORLUKLARI AŞACAĞIZ.

Yorumlar (0)