Arda Turan Beşiktaş'a transfer oluyor! İşte numarası ve detaylar

Yılın transfer bombası patlamak üzere. Daha önce Vida'yı renklerine bağlayan Beşiktaş Arda Turan'ı da kiralıyor. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarıyla siyah beyazlılara yakın bir tutum sergileyen tecrübeli futbolcu için Barcelona tüm masrafları karşılayacak. Arda'nın giyeceği numara da belli oldu.

Spor 25.12.2017, 10:25 Burak ZİHNİ
Arda Turan Beşiktaş'a transfer oluyor! İşte numarası ve detaylar

Siyah beyazlılar transfer dönemine bomba gibi girdi. Cenk Tosun'un rekor ücretle ayrılmasına ramak kalırken Talisca'nın da ligin ikinci yarısında takımda olmaması ihtimalini de göz önünde bulunduran Beşiktaş Arda Turan'a imza attıracak. Başkan Fikret Orman'ın büyük titizlikle yürüttüğü transferde Arda Turan'ı babası ve kardeşinin ikna ettiği öne sürüldü. Başarılı futbolcu yeni kulübü olmasına kesin gözle bakılan Beşiktaş'tan 70 numaralı formayı istedi.

Habertürk Spor yazarı Meriç Müldür, Arda Turan'la ilgili gündeme bomba gibi düşecek flaş gelişmeyi yazdı... İşte Meriç Müldür'ün o yazısı... Arda Turan nereye transfer olacak? Barcelona’da mı kalacak, İngiltere’ye mi gidecek? Galatasaray’a geri mi dönecek, kankası Burak Yılmaz ile aynı adreste mi buluşacak? Yoksa yılın son bombasını Beşiktaş mı patlatacak? Bu sorular uzunca süredir gündemde.

Kısa bir süre sonra net cevabını bulacak. Ama ben görüşümü söyleyeyim. Arda Turan, Beşiktaş’a yakın... 

Yıldız futbolcu dün İstanbul’daydı. Yeniköy’deki Arnavutköy Balıkçısı’nda karşılaştık. Elbette bu soruları kendisine yönelttim. Sır vermedi, “kısmet” demekle yetindi. 

Zaten transferi tam anlamıyla sonuçlanmadan herhangi bir açıklama yapmasını da beklemiyordum. Hem de bana.. Sonuçta gazeteciyim... Kapıdan içeri giriyordum ki karşıma Arda çıktı. Her zamanki esprili kişiliğiyle. Ben şaşırmıştım ki O da beni uzaktan görüp tanımış, yanındaki restaurant görevlilerine “Mekanda gazeteci yok değil mi?” diye soruyordu tebessüm ederek!

Hal hatır sorup masalarımıza geçtik... Ama Arda ile aynı mekanda bulunan Beşiktaşlı dostlar da vardı... Onlar da Arda’yı görünce “Come to Beşiktaş” mesajlarını sormuşlar. Beşiktaşlılar, “Siyah-Beyaza alışmaya başla” demişler ilk etapta..

ORMAN, LONDRA’DA MASAYA OTURMUŞ

Arda da tüm samimiyeti ve iyi niyetiyle soruları cevaplamış... Meğerse Fikret Orman’ın Londra seferleri de boşuna değilmiş. Zirve Londra’da gerçekleşmiş. 

Arda’nın, kendisine büyük ilgi gösteren Beşiktaşlılar’a dün akşam söyledikleri ise aynen şöyle: “Barcelona senelik maaşımda sıkıntı çıkarıyor. Beşiktaş, Barcelona ile anlaşırsa, ben ‘Evet’ dedim”... Bomba gibi söz...

BURAK YILMAZ ÖZEL UÇAKLA GELDİ

Arda Turan kalabalık bir arkadaş grubu ile yemekteydi. İlerleyen saatlerde Burak Yılmaz da Karabük’ten özel uçakla gelip geceye katıldı. Ardından da Sinan Engin’in oğlu, Arda’nın yakın arkadaşlarından Oğulcan Engin. Arda ile Burak’ın öyle bir kucaklaşması vardı ki... Doya doya birbirlerine sarıldılar. 

Şimdi bunları yazdığım için Arda belki de alınacaktır, darılacaktır. Ama böylesine önemli bir haberi yazmamazlık edemezdim. Olacak bir transferi de engellemek istemem de gazetecilik de böyle...
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?