Babel isyan bayrağı açtı: İşler iyi gitmediğinde...

Geçen sezon rüya gibi bir Şampiyonlar Ligi sezonu geçiren Ajax bu sezon yaşatarak elendiği turnuvanın ardından UEFA Avrupa Ligi'ne de son 32 turunda Getafe karşısında veda etti. Amsterdam ekibinde kiralık forma giyen Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Ryan Babel, "İnsanım, duygularım var!" diyerek bulunduğu duruma isyan etti.

Spor 29.02.2020, 11:41 Burak ZİHNİ
Babel isyan bayrağı açtı: İşler iyi gitmediğinde...

Hollandalı futbolcunun ayrılığı sonrasında Galatasaray, 2. yarıda 6'da 6 yaparken, tecrübeli oyuncu ekipten Ajax'a kiralık olarak dahil olmasının ardından yeni takımına alışamadığını itiraf etti. Babel, bir çok pozisyonda oynayabildiğini dile getirirken, "İstediğim oyunu oynayamıyorum. Bir futbolcu olarak, iyi olmadığın zamanları anlarsın, şu anda da böyle bir dönemde olduğumu düşünüyorum, böyle bir dönemden geçiyorum. Galatasaray forması giyerken belli bir seviyedeydim ve buraya, bunun özgüveniyrle geldi. Ancak, Ajax'ın bambaşka bir oyun stili var, burada kendimi yeniden ispat etmem gerekiyor. Sol kanatta, sağ kanatta ya da forvette, her yerde oynadım. Hatta Getafe maçında, 2 yarıda solda başlamamın ardından sağ beke kadar oynadım." İfadelerini kullandı.

'Bana dünyanın en iyisi derler'
Babel, kamuoyunda kendisine yapılan eleştirilerin 'komik' olduğunu dile getirirken, "Komik bulduğum konu ise, işler kötü gibinde benim yaptığıma, başkalarına göre daha çok önem veriyorlar. Bu şekilde hata yapan çok insan var, hatta uluslararası arenada da var. Tabii 17 yaşındaki çocuklardan bahsetmiyorum. Sosyal medyadaki eleştirileri takip etmem gereksiz olsa da, görüyorum. Ne kadar tecrübeli biri olursam olayım, ben bir insanım ve duygularım var. Tabii, benden çok şey bekliyorlar, anlıyorum. Maalesef, kötü bir takımda olduğum zaman, tek başıma öne çıkabileceğim özelliklerim yok. Aslında bakarsanız, geçmişte de böyle bir oyuncu değildim. Şu anda Ajax ile iyi bir yerde değiliz ancak bu futbol. Eğer bir gol atarsam, belki abartılı bir örnek olacak ancak bana dünyanın en iyisi derler." dedi.

.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?