Bodrum'da çocukların spor yapma hakkı ellerinden alındı

Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın, “Okul spor salonları, sportif faaliyetler için ücretsiz kullanılacaktır” kararına rağmen Bodrum'da sporular, spor salonundan çıkarıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'nin bu uygulamasını eleştireb vatandaşlar, “Çocukların spor yapma hakkı ellerinden alınamaz. Bu karardan ivedilikle vazgeçilmelidir” dedi

Spor 15.01.2022, 13:47 Anıl Boduç
Bodrum'da çocukların spor yapma hakkı ellerinden alındı

Bodrum'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün aldığı karar vatandaşları kızdırdı. Cumhurbaşkanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın, “Okul spor salonları, sportif faaliyetler için ücretsiz kullanılacaktır” kararına rağmen, Bodrum'da farklı bir uygulamaya gidildi. Vatandaşların yaptığı açıklamaya göre Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, sporcuları spor salonundan çıkarma kararı aldı ve spor yapmalarını engelledi.

Bin 500 sporcu mağdur edildi

Bin 500 sporcunun alınan kararla birlikte mağdur olduğu belirtilirken, konuyla ilgili yazılı bir açıklamada yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bodrum’da okul spor salonlarını kullanan 9 spor kulübü ve yaklaşık 1500 lisanslı sporcu, lig müsabakaları devam ederken, okul spor salonlarından çıkarılmış, hazırlık yapma, antrenman yapma şansları ellerinden alınmıştır  Bodrum İlçesi’nde biri Bodrum Belediyesi’ne; biri Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne ait olmak üzere toplam iki adet kapalı spor salonu mevcuttur. Bu salonların kullanımı öncelikli olarak deplasmanlı lig takımlarına verilmektedir. Bu nedenle alt yapılarda sporcu yetiştiren Bodrum’daki Spor kulüplerinin 6 farklı yaş kategorilerinde müsabakalara çıkan kız ve erkek takımlarının adı geçen iki salonda antrenman yapabilmeleri mümkün olamamaktadır. Çocuklarımız kendi ikamet adreslerine en yakın ve güvenli ortam olan Okul Spor Salonlarında, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun tescil ettiği Voleybol Antrenörleri tarafından yetiştirilmektedirler. Bu uygulama ile çocuklarımız spordan uzaklaştırılmakta, voleybol sporu için sporcu yetiştirmenin önünü kapatılmaktadır. Bu karardan ivedilikle vaz geçilmesini istiyoruz.”

Yorumlar (11)
Halk 2 hafta önce
Bodrum da rant bitmiş :) sıra spor kulüplerine gelmiş vah vah vah :))))
TÜRKİYE BASKETBOL FEDERASYONU MUĞLA ESKİ İL TEMSİLCİSİ 2 hafta önce
Ülke genelinde bir karmaşa yaşanıyor. Aynı şehirde farklı uygulamalar var. Bu sorunun iki tarafı var. Bir tarafı binlerce spor akademisi mezununun ataması yapılamıyor olması, özel okullarda da iş bulamayan ve mecburen eğitimini aldıkları branşlarda spor kulübü kurarak hayat kurmaya çalışan antrenörler. Bir diğer tarafı ise okuldaki spor derslerinin azaltılması karşısında her geçen gün spordan uzaklaştırılan çocuklarımız.
Bir plan yapılmadan ve öneri getirmeden yapılan bu uygulamanın savunulacak tarafı yoktur.
Aynı zamanda unutulmaması gereken bir konuda şuanda salon sporlarında milli takım seviyesinde oynayan oyuncularımız bugün hor gördüğünüz spor okullarından yetişti. Spor okulları uzun süredir milli takımlarımızın ve profesyonel kulüplerimizin altyapısını oluşturmaktır.
Halk eğitimde usta öğreticilik kadrosu önermek tam bir iş bilmezliktir. O ücret ile evinin kirası ödenmez.
Denetlenmek isteniyor ise denetlensin, vergisini ödemeyen veya sigortasız çalıştırılanlar kapatılsın. Ama salonlardan çıkarmak nedir? Ne yapılmak isteniyor?
Son olarak salonlara ödedikleri kiralar ile okulların eksiklerinin tamamlanması ve salonların bakımı için yaptıkları fedakarlıklar göz önüne alındığında büyük haksızlık yapıldığı görülecektir.
Bir an evvel bu hatadan dönülmeli.
Vatandaş 2 hafta önce
Vatandaşı kızdıran birsey yok ortada. Bazı spor kulüplerinin rantını kesmiş müdür. Sporu herkese ücretsiz yapmış. Kulüplerin öğrencilerden para toplamasina engel olmuş.
Deniz 3 gün önce
Yanlış birşey varsa eğer düzeltilir , merak etmeyin eyalet sistemi yok ülkede ….Kimsenin kimsdyş suçlamasına gerek yok. Bodrum başka yerlere benzemez dibine kadar sorgular ……….
Yalıkavaklı 2 hafta önce
Öğrenci başına her ay 500 TL gibi para alan spor kulüpleri çok rahatsız olmuş anlaşılan. Kuluplere sormak lazım o halde. Cumhurbaşkanligi yazısında ücretsiz deniyor madem neden para alıyorsunuz velilerden? Müdür beyi tebrik etmek lazım. Salonları ücretsiz olarak herkesin hizmetine sunduğu için.
Don kişot 3 gün önce
Müdürünmü yazdırdı …. :))))
Bitezli ???? 2 hafta önce
Ücretsiz kurs saatleri dışında kalan saatlerde faaliyet gösteriyor zaten kulüpler.Üstelik okula kira ödüyordu, okul bununla giderlerini karşılıyordu. Yıllardır kira ya verdiniz fahiş rakkamlardan , şimdi birden vatandaş ı düşündünüz ? Bunun bir hazırlığı olmazmı ? Altında bir proje olmazmı ? Paldır küldür , hadi çıkın dışarı …. Sonra da siz rantçısınız deyip belden aşağı vurdur …Halk eğitim kursu ile spor kulübü faaliyetinin yerini doldurmaya çalışmak hiç birbiri ile uyuşuyormu ? Oda olmalı , oda olmalı . Zaten vardı da ….Sanki biraz imaj düzeltme çabası , şirin gözükme çabası … Yazık…!!
Karaoğlan 1 hafta önce
Helal olsun Halil İbrahim Akmeşe'ye. İşinin ehli müdür görevini layıkıyla yapıyor. Bence Bodrumlular gurur duymalı böyle bir müdürleri olduğu için. Kulüpler boşa çırpınmayın rantınız kesildi değil mi?:)))
Atıl kurt 3 gün önce
Helal olsun Diyerek isim vermek ve yorum yapmak manidar….Şu rant sahibi kulüplerin isminide ver bakalım. .. Neyin sahibi olmuşlar…Üç kuruşluk yalakalık yapıcam diye saçmalamayın ….!!!!
Ahmet Cınar 2 hafta önce
Bu nasıl bişeydir , bu makamdaki insanlar insifiyatif kullanamazmı ? Niye müsade ederler böyle şeylere anlamak mümkün değil…
Köroğlu 3 gün önce
Niye sadece BODRUM ……!!!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?