Emre Belözoğlu'nun hesapları inceleniyor! Gizli tanıktan 2 milyon lira iddiası

Futbolda FETÖ davası kapsamında başlatılan soruşturmalarda daha önce ifadesi alınan Medipol Başakşehir'in Kaptanı Emre Belözoğlu hakkında flaş bir tanık ortaya çıktı. Mert isimli gizli tanık tecrübeli futbolcunun 17-25 Aralık'tan sonra Bank Asya'ya 2 milyon lira yatırdığını öne sürdü. Ardından Belözoğlu'nun hesapları incelemeye alındı.

Spor 13.02.2019, 09:45 Burak ZİHNİ
Emre Belözoğlu'nun hesapları inceleniyor! Gizli tanıktan 2 milyon lira iddiası

Devlet kurum ve bakanlıklarında hala devam eden FETÖ temizliğinin yanısıra futbolda da aynı gelişmeler yaşanmış ve pek çok oyuncunun ifadesi alınmıştı. Tutuklanan ve hala firari olanlar hala gündemdeki yerini koruyor. İfadesi alınan ve şu an serbest olan Medipol Başakşehir Kaptanı Emre Belözoğlu ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Geçtiğimiz haftalarda Futbolda FETÖ yapılanmasına ilişkin İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya savcılığın gönderdiği yazı damga vurmuştu. 

Yazıda; Hakan Ünsal, Ertuğrul Sağlam, Arda Turan, Okan Buruk ve Bülent Korkmaz gibi futbolcuların isimleri sıralanarak bu kişiler hakkında FETÖ suçlamasından takipsizlik verildiği, ancak bir isim hakkında soruşturmanın yürütüldüğü ifade edilmişti. O isim futbolcu Emre Belözoğlu'ydu…

Bank Asya'ya 2 milyon lira!
Sabah Gazetesi'nden Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre; Emre Belözoğlu hakkında yürütülen soruşturma ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Belözoğlu ile ilgili ifade veren bir gizli tanık ünlü futbolcunun Bank Asya'ya örgüt elebaşının talimatı ardından parça parça 2 milyon lira yatırdığını ileri dürdü. 

Gizli tanık Mert ifadesinde Belözoğlu'nun 2 milyon TL'yi elden başka bir isme verdiğini, bu bilgiyi 2017 yılında tutuklanan Ahmet Musab K. isimli örgüt üyesinden duyduğunu savcılıkla paylaştı.


Öğrenciler üzerinden trafik
Ahmet Musab K.'nin örgüt içerisinde önemli bir isim olduğunu söyleyen gizli tanık Mert, 17 -25 Aralık'tan sonra Bank Asya'ya yatırılan yüksek miktardaki paraların tek seferde yatırılmadığına dikkat çekti. Mert ifadesinde şunları söyledi: "Azami olarak 100 bin TL'yi geçmeyecek şekilde parçalar halinde para yatırılıyordu. Hatta ev öğrencilerinin üzerinden yatırıldığını biliyorum. 2 Milyon TL'nin de bu şekilde parçalanarak yatırıldığını düşünüyorum."

Savcılık araştırmaya başladı
Savcılık Emre Belözoğlu'nun iddia edilen 2 milyon lirayı o dönem başka isimler üzerinden Bank Asya'ya yatırıp yatırmadığını araştırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?