Galatasaray Mensah için Atletico Madrid ile görüşecek

Kasımpaşa formasını giymeye başladıktan bu yana performansıyla dikkat çeken Mensah Kayserispor'da da bu formunu sürdürmüştü. Galatasaray ise renktaşı olan İç Anadolu temsilcisinden Ganalı futbolcunun bonservisini almak istiyor ancak Madrid'e ödenmesi gereken satış payı sorunu büyük. Bu sebeple de Cimbom Atletico yetkilileri ile görüşme gerçekleştirecek.

Spor 07.08.2020, 09:13 07.08.2020, 13:03 Burak Zihni

Galatasaray, Mensah’ın peşini bırakmıyor. Sarı-Kırmızılılar, 25 yaşındaki orta saha oyuncusuyla tüm maddi şartlarda anlaşma sağlamış durumda. Şimdi bonservis krizinin çözülebilmesi için kollar sıvandı. Kayserispor’un, Atletico Madrid’den 3.6 milyon Euro’ya aldığı, ancak ödeme yapmadığı için satışında zorlandığı Mensah’ın, bir de sonraki satıştan pay maddesi olduğu ortaya çıktı. Bu durumda Kayseri’nin, Atletico’ya 5.2 milyon Euro civarında bir ödeme yapması gerekiyor. Bu paranın tamamı da Mensah’ı alacak olan kulüpten talep ediliyor. Galatasaray işte bu sorunu ortadan kaldırmak için Atletico Madrid’le görüşerek bir orta yol bulmaya hazırlanıyor.

Kiralama formülü olabilir

Eğer Atletico ile herhangi bir mutabakat sağlanamazsa, sonraki satıştan pay maddesini boşa çıkaracak bir hamle de gerçekleşebilir. Kayserispor’un Atletico’ya bonservis borcunu ödeyebilmesi için oyuncu 3-3.5 milyon Euro civarında bir bedelle Galatasaray’a 1 veya 2 sezonluğuna kiralanabilir. Kiralama kontratına da temsili bir zorunlu satın alma opsiyonu eklenerek, oyuncunun bonservis maliyeti düşürülebilir. Galatasaray Yönetimi, hukukçularla birlikte tüm çıkış yollarını inceleyecek.

Fanatik

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?