Hidayet Türkoğlu o iddiaları yalanladı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu görevlerinden el çektirildiği iddialarını yalanladı: Görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum.

Spor 12.01.2021, 14:12 Gazete Damga
Hidayet Türkoğlu o iddiaları yalanladı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu, görevlerinden el çektirildiği iddialarını yalanladı.

Cumhuriyet’in kulis haberine göre, TBF Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun mevcut görevlerinden el çektirildiği öne sürülmüştü. Türkoğlu’na ayrıca Saray’daki odasını boşatması talimatı verildiği iddia edilmişti.

"GÖREVLERİMİ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDİYORUM"

Hidayet Türkoğlu, söz konusu haberleri sosyal medya hesabından yalanlayan bir açıklama yaptı. Türkoğlu açıklamasında, “Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum” dedi.

Türkoğlu, haberle ilgili ise, “Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?