Jose Sosa operasyonu başladı! Kaptana ilk öneri yapıldı

Trabzonspor'daki performansını her geçen gün daha da yukarı çeken Jose Sosa'yı elinde tutmak isteyen yönetim, Arjantinli kaptana 2 milyon euro önerdi. Tecrübeli oyuncu ise 2.5 milyon euroda direniyor.

Spor 05.09.2019, 10:56
Jose Sosa operasyonu başladı! Kaptana ilk öneri yapıldı

Maaş tablosunda en çok kazanan oyuncu olan Jose Sosa'nın sözleşme bedelini düşürmek isteyen yönetim harekete geçti. Yılda 3.4 milyon euro garanti ücret kazanan tangocuya 2 milyon eurodan 2 yıllık sözleşme yapmak istedi. Ancak tecrbüeli orta saha oyuncusu en fazla 2.5 milyon euryoa kadar geldi. Ağaoğlu ve yönetim Sosa'yı tutmak için büyük çaba harcıyor. Görüöşmelerin olumlu gittiği ve yakın zamanda yeni kontrat imzalanabileceği dile getirildi.

Ağaoğlu ve ekibinin, Arjantinli süperstarla yapılan görüşmelerde büyük mesafe katettiği öğrenildi Geçen sezon gösterdiği iyi performansının karşılığını kaptanlık pazubandını takarak alan Jose Sosa, o günden bu yana hem saha içinde hem de saha dışında Fırtına’nın en etkili isimlerinin başında geliyor. Ancak Arjantinli süperstarın sözleşmesi sezon sonunda sona eriyor.

Sosa kalmaktan yana
Fanatik'te yer habere göre; Geçtiğimiz aylarda senede 3.2 milyon Euro kazanan tecrübeli oyuncu ile masaya oturan Bordo- Mavili yönetim, yıldız oyuncuya ‘Maaşını 2 milyon Euro’ya düşür, 2 yıl daha sözleşmeni uzatalım’ teklifini iletmişti. Tecrübeli oyuncu ise 2.5 milyon Euro’ya kadar düşmüştü. Yönetim, milli arada Sosa’nın geleceğindeki belirsizliği çözmek için yoğun mesai harcıyor. Yıldız oyuncuyla yapılan görüşmelerin olumlu devam ettiği öğrenildi.

Novak ile de görüşülecek
Karadeniz ekibinde sözleşmesi bitecek bir diğer oyuncu da Filip Novak. Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, sol bek olmasına rağmen hücuma verdiği katkı ile dikkat çeken Çek oyuncunun menaceriyle de pazarlıklarını bu hafta içerisinde sıklaştıracak. Bordo-Mavili yönetim, 12 günlük milli arada iki oyuncuyla da yeni sözleşme imzalamak için anlaşmayı hedefliyor.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?