'Kendimi bile yedek bıraktım!'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Valbuena'yla ilgili tartışmalara futbolculuk dönemini hatırlatıp yeni bir boyut kazandırdı: Hazır olmayan hiçbir futbolcuyu oynatmam Ben İstanbulspor’dayken kendimi bile yedek bırakmıştım.

Spor 23.03.2018, 09:25 Burak ZİHNİ
'Kendimi bile yedek bıraktım!'

Fenerbahçe'de Mathieu Valbuena polemiği aylardır sürüyor... Kimilerine göre oyuncu hazır olmadığı için oynatmayan teknik direktör Aykut Kocaman haklı, kimilerine göre ise Kocaman'ın Valbuena'ya göre takım kurup ondan en iyi şekilde faydalanması gerekiyor. Tartışma sezon sonuna kadar devam edecek gibi gözüküyor. Kocaman'ın bu konuya getirdiği açıklama ise hayli ilginç...

SİSTEMİ ONUN ÜZERİNE KURDUK
Aykut Kocaman, geçtiğimiz günlerde yakın çevresiyle yaptığı bir sohbette bu konuya değindi. Tecrübeli teknik adama "Fenerbahçe'de Valbuena'ya göre sistem kurulamaz mı?" şeklinde sorular yöneltildi. Kocaman sezonun ilk yarısında Osmanlıspor maçına kadar sistemin tamamen Valbuena'ya göre kurulu olduğunu, ancak gereken verimi alamadıklarını söyledi.

SADECE ONA ÖZGÜ DEĞİL
Valbuena'nın ne zaman oynayacağı yönündeki sorulara ise Kocaman, "Ben hazır olmadığına inandığım oyuncuyu asla ilk 11'de oynatmam. Bu sadece Valbuena'ya özgü bir durum değil. Ben İstanbulspor'da antrenör-futbolculuk yaptım. Kendimi 1 kez bile 11'e yazmadım. Çünkü fiziksel olarak iyi durumda değildim. Oynayabileceğim dakika sahada kalmayı tercih ettim" yanıtını verdi.

VALBUENA OLMAYINCA...
Mathieu Valbuena, bu sezon 26 lig maçının 15'inde 11'de sahaya çıktı. Fenerbahçe bu maçların 5'ini kazanırken, yüzde 33.3'lük galibiyet oranı yakaladı. Valbuena'nın 11 oynamadığı 11 maçta ise 8 galibiyet 2 beraberlik 1 mağlubiyet aldı. Valbuenasız Fenerbahçe'nin galibiyet oranı ise yüzde 72.7 oldu. Valbuena'nın, ligin kalan bölümünde 11'de şans bulması zor gözüküyor.
.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?