Mücadeleyi bırakmadan bugünlere geldik

Mücadeleyi bırakmadan bugünlere geldik
Türkiye 2. Lig Bayanlar Voleybol Ligi'nde mücadele eden Büyükçekmece Voleybol Akademisi Spor Kulübü Başkanı Ersel Yazıcı, “Tüm maçlarımızı kaybettiğimiz dönemde dahi mücadelemizi bırakmayarak bugünlere geldik. Artık ustalaşma dönemine başlamamıza gerek olduğunu düşündük” dedi. Yazıcı, kulübün alt yapı çalışmalarını da büyük bir titizlikle sürdürdüklerini açıkladı

Büyükçekmece Voleybol Akademisi Spor Kulübü'nün Başkanı Ersel Yazıcı, kulüp hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 
Demirine çimentosuna kadar hallettik

Kulübün kuruluş aşaması hakkında bilgilendirmelerde bulunan Yazıcı; “Her şey bir bahane ile başladı. Kızıl Albatros'ta şu anda basketbol kulübünün antrenmanlarını yaptığı okulda voleybol oynuyordu. Çıkan kararla sahil kesimindeki tesislerin Büyükşehir Belediyelerine devredileceğini öğrendik. Hocalarımız açıkta kaldı. Tesislerde de oynayamayacağımızı söylediler. Durumu Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün ile paylaştık. Kendisi de 'Altyapısını hazırlayın' dedi. 6-7 iş adamı arkadaşım ve yönetim kurulundaki dostlarım bir araya gelerek her şeyi hazırladık. Bütçe bütçe ilerledik. Demirini, çimentosunu, kumunu neyini varsa hallettik” ifadelerini kullandı.

Voleybolda olgunlaştık
Takımın 2. Lig'e yükselme sürecini de anlatan Yazıcı; “2014-2015 sezonunda genç takımla bölgesel amatöre katıldık. 2015-2016'da 3. Lig'deydik. O sene 22 maçta 22 yenilgi aldık. Ama yılmadık. İki takımın düşmesi sonrasında değişen statüyle birlikte 2. Lig'e yükseldik. Alt yaştaki kızlarımız da voleybol anlamında olgunlaştık ve 11 takım içerisinde 4. olduk. Bu sezon dedik ki noktaya geldik. Artık ustalık istiyoruz ve şampiyonluğa oynama hedefi koyduk. 2-3 oyuncumuza da takımda yer verdik. 1. Grup'ta şu an birinciyiz” dedi.

Mali yapıyı anlattı
Ekonomik anlamda sponsorlarının büyük destek verdiğinden de bahseden Yazıcı; “Takımda 5 asil 5 yedek yönetim kurulu üyemiz var. Ama yedek ve asil olarak ayırt etmiyoruz kimseyi. Kimden ne alabiliriz diye düşünüyoruz her adımımızda. Ve organizasyonumuzu buna göre düzenliyoruz. Gelir kalemlerimizin büyük çoğunluğunu sponsorlar oluşturuyor. Yüzde 60 diyebilirim. Yüzde 25'i spor okulları ve yüzde 15'i de yönetim kurulu arkadaşlarımızın insiyatifleriyle gerçekleşiyor” sözleriyle mali yapıyı ortaya koydu.

Kapalı spor salonu eksik
Ersel, Büyükçekmece'deki kapalı spor salonu eksikliğinden de bahsetti. 2018 yılının spor ve gençlık yılı ilan edilmesi sonrasında bazı aktivitelerin temelini attıklarını, gereken toplantıların yapıldığını ve önemli gelişmelerin yaşanacağını işaret etti. Bu konudaki projelerden biri de yeni kapalı spor salonu ve sporcuların konaklayacağı otel olacak. Lansmanı da şubat ayında gerçekleşecek.

Başarımız tesadüf değil
Büyükçekmece Voleybol Akademisi Spor Kulübü Baş Antrenörü Ekrem Küpeli de açıklamalarda bulundu. Takıma bu sezon geldiğini belirterek konuşmalarına başlayan Küpeli; “Öncelikle başkanımıza teşekkür ediyorum. Görüştüğümüzde önümüzde porjeyi koydu. Çok heyecanlandıracak bir çalışmaydı bu. Aynı frekansta olduğumuzu düşündüğüm için teklifi kabul ettim. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ilk maçımıza geldiğinde çok heyecanlandım ve mutlu oldum. Bize basketbol takımı gibi destek vereckelerini ve üst liglere çıkma konusunda yardımcı olacaklarını dile getirdi. Bizim için çok önemliydi bu. Çünkü 5 yıllık bir proje var önümüzde. Vakıfbank ve Eczacıbaşı gibi bütçelerle yarışacak bir hale  gelmek istiyoruz. Spor çocukları farklı yönlere yönlendiriyor. Ve bu yüzden spor çok önemli. Yatırımlar da bu oluşuma katkı sağlıyor. UPS'in 6 yıldır hocalığını yapan Eldin hocayı getirdik. Gerçekten işini iyi yapan bir antrenör. Başarımız sürpriz değil. Her şey planlı ancak esas başarı lig sonunda bir üst lige yükseldiğimizde gerçekleşecek” dedi.

Yeni projeler var
Toplantıda bulunan isimlerden Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar da 2018 yılının gençlik ve spor yılı olarak ilan etmelerinin ardından komisyonla görüş alışverişlerinin yapıldığını, altyapının oluşturulduğunu ve Büyükçekmece'yi uluslararası mecrada tanıtacak organizasyonların olacağını belirtti. Meclis kararının da ekstra bir motive sağlayacağını dile getirdi. Başkan Dr. Hasan Akgün'ün talimatlarıyla spor konusunda adım attıklarını anlatan Sancar; “Tüm işler başkanın talimatıyla gerçekleşiyor. Bize kapıyı her konuda kapıyı açıyor. Etkinlikler de onun onayından geçiyor. Spor konusunda iyi bir geçmişi var. Bu yönden çok avantajlıyız. Bizler bürokratız ama her gün ondan bir şeyler öğreniyoruz” şeklinde konuştu.

Uluslararası başarılı bir ilçeyiz
Büyükçekmece Belediyesi Basın Danışmanı Selami İnce de 2018 yılının gençlik ve spor yılı olarak karar alınmasını hak ettiklerini söyledi. Yerel ve ulusal değil Uluslar arası arenada başarılı bir ilçe olduklarını anlatan İnce örgün eğitime de önem verdiklerini de anlattı. UFUK ÇOBAN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.