Nihat Güler, “Halkımızı toplumsal bağışıklık için aşıya, kişisel bağışıklık için de spora davet ediyorum”

Spor 27.07.2021, 20:00 Burak ZİHNİ
Nihat Güler, “Halkımızı toplumsal bağışıklık için aşıya, kişisel bağışıklık için de spora davet ediyorum”

Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası Başkanı Nihat Güler, “Toplumsal bağışıklık için aşı olmaya, kişisel bağışıklığı artırmak içinde spor salonlarında  spor yapmaya davet ediyorum” dedi.


2 DOZ AŞINI TAMAMLAYANA EK ÜYELİIK HEDİYE

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüsün devamında görünen Delta varyantı ve mutasyonlara karşı aşılanma çalışmalarının hızlanması gerektiğinin önemine değinen Sendika Başkanı Nihat Güler, salgını önlemek için toplumun en az yüzde 70'inin aşılanmış olmasının şart olduğunu hatırlattı. 

Aşılanmanın hızlanması ve toplumsal bağışıklığın oluşmasına katki sunmak amacıyla’ Aşıya teşvik projesi’ hazırlayan Güler, 2’inci doz aşısını tamamlayan spor salonuna üye vatandaşların aldığı üyelik paketlerine 20 gün ek üyelik hediye edeceğini açıkladı. 


“NE ESNAFIN NE DE VATANDAŞIN İLAVE TEDBİRLERİ KALDIRACAK MADDİ VE MANEVİ GÜCÜ KALMADI”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Güler, koronavirüsle mücadele etmenin en etkili silahının aşılanma olduğunu, salgını kontrol altına almak için de aşılanmayan 27 milyonun acilen aşı yaptırması gerektiğini belirtti. 

Salgın sürecinin uzamasıyla birlikte, yeni varyantların ortaya çıkmasının kaçınılmaz olduğunu belirten Güler, spor salonlarının ve esnafın da ilave tedbirleri kaldıracak ne maddi, nede manevi gücünün kalmadığını ifade ederek, tüm vatandaşları aşılanma konusunda duyarlı olmaya davet etti. 


Ülkemiz kanat önderlerine, siyasetçilere, sanatçılara ve sporculara da seslenen Tüm Spor İşletmeleri İşveren Sendikası Başkanı Nihat Güler, toplumsal duyarlılığı arttırmak ve aşılanmayla ilgili farkındalık yaratmak amacıyla, tanınmış kişilerin sosyal medya hesaplarından aşılanmayla ilgili teşvik edici yayınlar yapmalarını istedi. 


“AŞI OLMAYAN VİRÜS KAPARSA TEDAVİ MASRAFI KİŞİDEN TAHSİL EDİLSİN”

Aşı yaptırmamakta ısrarcı olan ve toplum sağlığını tehlikeye atan kişiler hakkında da yetkililerin yaptırım uygulaması gerektiğine değinen Nihat Güler, aşı olmadığı için toplumu ve esnafı cezalandırmak yerine kişileri cezalandırmanın çok daha adil olacağını savunarak, aşı olmayanların bulaşın yayıldığı yerler olan toplu taşıma ve kapalı mekanlara alınmaması gerektiğini, HES kodu olan vatandaşların sağlık bilgilerine aşılı olduğuna dair uyarının da eklenmesini önererek, “Aşı olmadığı için koronavirüse yakalananların hastane masrafları aşı olmayan vatandaştan tahsil edilmesi” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138