Pentatlonda Avrupa şampiyonluğu: Özel sporcu Fatma Damla Altın, altın madalyasını şehitlere armağan etti

Fransa'nın Nantes şehrinde bugün başlayan Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (VIRTUS) Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'ndan ilk günde Türkiye'ye altın madalya geldi.

Spor 11.03.2021, 21:08 11.03.2021, 21:15
Pentatlonda Avrupa şampiyonluğu: Özel sporcu Fatma Damla Altın, altın madalyasını şehitlere armağan etti

Müsabakalar kapsamında bugün piste çıkan Fatma Damla Altın, pentatlonda Avrupa şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Özel sporcu Muhsine Gezer ise 400 metrede 64.62 dereceyle gümüş madalya kazanarak Avrupa ikincisi olurken, Edanur Akın ise üç adım atlamada 9.66'lık derecesiyle Avrupa dördüncüsü oldu. Erkeklerde ise Oğuz Türker 1500 metrede 4.20 derecesi ile Avrupa dördüncülüğünü elde ederken, Emrah Öztürk ise 4.30 derecesi ile Avrupa altıcısı oldu.

Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanan Fatma Damla Altın, "Altın madalyamı şehitlerimize armağan ediyorum, bize desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Federasyon Başkanımız Sayın Birol Aydın'a, TMPK Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer'e, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan'a, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin Bozgeyik'e ve tüm destekçilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Kafile başkanı Ensar Kurt ise ilk günden iyi bir başlangıç yaptıklarını söylerek, "Yarın gülle atmada Mihriban Korkmaz ve Eda Yıldırım, uzun atlama ve 60 metrede Esra Bayrak, 800 metrede Muhsine Gezer, 60 metre ve 3000 metre yürüyüşte Edanur Akın, kadınlar 4 x 200 metrede Esra Bayrak, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer ve Edanur Akın, erkekler 800 metrede Oğuz Türker ve Emrah Öztürk yarışacaklar, Sporcularımız madalyalar almaya devam edecekler. Avrupa Şampiyonası 13 Mart Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ile sona erecek" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?