Serdar Dursun'dan Trabzonspor açıklaması!

Bu sezon Bundesliga 2'de Darmstatd 98 formasını başarıyla terleten ve performansıyla 2021'de düzenlenecek olan EURO 2020 için de milli takıma göz kırpan Serdar Dursun, Radyo Gol'de Burcu Eken'in hazırlayıp sunduğu Fiesta programına konuk oldu. Deneyimli santrafor, son günlerde hakkında çıkan transfer dedikodularına da açıklık getirdi.

Spor 20.06.2020, 16:41 Burak Zihni
Serdar Dursun'dan Trabzonspor açıklaması!

Almanya'daki çıkışıyla Türkiye'de de büyük ses getiren Serdar Dursun transferin de gözdesi durumunda. Son olarak Fenerbahçe ve Trabzonspor ile adı anılan golcü futbolcu, Türkiye'ye geliş sürecinden bu güne yaşadıklarını, transferinden geleceğine pek çok konuyu Radyol Gol'de Burcu Eken'in sunduğu Fiesta programında anlattı.

Türkiye rahat
Almanya'nın koronavirüs ile mücadelesini değerlendiren 28 yaşındaki santrafor "Almanya’da futbolda karantina sürecini iyi geçirerek aldığı önlemler sayesinde ligler erken başladı ve tüm dünyaya öncülük yaptı. Ligin ilk başlayacağı hafta alınan önlemler çok sıkıydı sonra biraz daha esnettiler. Mesela; ilk haftalarda yedek kulübesindeki oyuncuların maske takma zorunluluğu varken şimdi kaldırıldı. Almanya’da gol sevinci, soyunma odası galibiyet pozu gibi sosyal mesafeyi kısıtlayacak şeyler yasak. Gördüğüm kadarıyla gol sevincinde birbirine sarılan futbolcular, soyunma odasında poz veren takımlar var. Türkiye bu konuda daha rahat davranıyor. Bu konuda çok iyi önlem alınmadığını zannediyorum." dedi.

Futbol seyircisiz olmaz
Dünyada futbola dönen ilk ülke olan Almanya'da tribünlerin seyiriciden yoksun kalmasına ilişkin konuşan Serdar; "İlk maçta seyirci olmadığı için hem ben hem de takım çok zorlandık. Baya tuhaf bir durumdu. Seyircisiz futbol asla olmaz fakat insan bir süre sonra maç oynadıkça duruma alışıyor. Amacımız bir an önce kalan 3 maçı bir an önce tamamlamak. İnşallah, önümüzdeki sezon maçlarını seyircili oynayabiliriz." ifadelerini kullandı.

İyi ki geldim

Türkiye'ye geliş sürecini de değerlendiren ve sezonun geri kalanında da gollerine devam etmek istediğini belirten deneyimli forvet şunları söyledi; "2011 yılında 19 yaşında Bülent Uygun’un isteği üzerine Türkiye’ye geldim. Çok şans bulamadım, hocalar güvenmediği için oynatmadı, kiralık gönderildim, A2’de gol kralı oldum. Türkiye’de istediğim performansı yakalayamadım kendimi ispatlamak istediğim için Almanya’ya geri döndüm. Türkiye’den Almanya’ya dönmek çok zordu, zoru başardım. İlk zamanlar çok zorlandım fakat şimdi iyi ki gelmişim diyorum. Şu ana kadar 17 gol 6 asist ile oynadım. Takımın %50si benim diyebilirim. Sezon sonuna kadar ne kadar gol atabilirsem benim için o kadar iyi olacak"

EURO 2020 beklentisi var
A Milli takıma seçilme konusunda da beklentisi bulunduğunu ifade eden Serdar; "Geçtiğimiz sezon Greuther Fürth’te 11 gol attım 3. ya da 4. oyuncu olarak milli takıma davet ederler diye bekledim. Burak Yılmaz, Cenk Tosun ve Enes Ünal’dan oluşan bir 3’lü var. Şu an daha iyi olduğumu düşünüyorum. Hocalarda uygun görür ise ilerleyen dönemde EURO2021 kadrosuna davet edileceğimi düşünüyorum. Her oyuncunun bir hayali bir hedefi var. Benim hayalimde bir gün A Milli formayı giymek." sözleriyle ay yıldıza olan hasretini anlattı.

Teklif yok
Adı son günlerde Fenerbahçe ile Trabzonspor ile de anılan golcü oyuncu "Forvet oyuncuları ne kadar gol atarsa o kadar ilgi artıyor. Türkiye’de de yerli forvet sıkıntısı var. Trabzonspor ile ilgili haberler çıkıyor fakat menajerime gelen resmi bir teklif yok. Darmstadt 98 kulübüyle şu an 1 senelik sözleşmem var. 5 sene Türkiye’de oynadım ve yaşadım. Türkiye’de futbol oynadığım dönemde bazen sezonu 3 ya da 4 farklı hocayla bitirdiğimiz oluyordu. Almanya’da en fazla 2 hoca değişirse değişir. Bu sebeple iyi bir proje olursa gelmek isterim." sözlerini sarf etti

Teknik direktörlük istiyor
Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmak istediğini belirten gurbetçi fubtolcu "28 yaşındayım ve futbolda forvetin tam yaşında olduğumu düşünüyorum. Kendimi iyi hissediyorum ve iyi oynadığımı düşünüyorum. Büyük takımlarda oynayan bir oyuncu olmak istiyorum. Futbolu bıraktıktan sonra ise teknik direktör olmak istiyorum. Hocalarımla bu konuda çok fazla fikir alışverişi yapıyorum. Almanya’da çoğu takımların sistemini, oyun tarzını biliyorum. Almanya ile Türkiye arasında aslında şu fark var; sistem ve tesisleşme. Türkiye’de daha bireysel yetenekli oyuncular var. Çok yetenekli gençler var fakat sistem olarak çok fazla hoca değişiyor. Böyle olunca alttan gelen genci kazanmaya değil de daha çok durumu kurtarmaya yönelik futbol oynatılıyor. Almanya’da şartlar eşit olursa Alman oynar fakat Türkiye’de yabancı oynuyor. Yani Almanya’da ilk 11’de 3 Türk forma giyerken Türkiye’de yabancılar forma şansı buluyor. Yabancı sınırı olur ise Almanya’da yetişen iyi oyuncular Türkiye’de forma giyebilir." ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Yorumlar (0)