TFF'den yabancı oyuncu açıklaması: Kontenjan artırıldı

TFF Başkanı Nihat Özdemir Süper Lig'de yabancı oyuncu kontenjanının 14'ten 16'ya yükseltilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Spor 13.01.2021, 17:56 13.01.2021, 18:12 Emirhan
TFF'den yabancı oyuncu açıklaması: Kontenjan artırıldı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig'de yabancı futbolcu sayısının 14'ten 16'ya yükseltilmesine karar verdiklerini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği ile yapılan toplantı sonrası Süper Lig'de yabancı kuralıyla ilgili değişikliğe gidildiğini duyurdu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Görüşmeler neticesinde ikinci yarıda uygulanmak üzere 14 yabancı sayısını 16'ya çıkarma kararı aldık" şeklinde konuştu.


"BİR DEFAYA MAHSUS ALINMIŞ BİR KARAR"

Bu kararın kalıcı olmadığını söyleyen Nihat Özdemir, "Bu ve benzerleri kararlar bir defaya mahsus alınmış kararlardır. Sıkışık takvimden dolayı bu kararı aldık. TFF, tüm ligleri oynatarak sonlandırmak için kulüplere her türlü desteği vermeye hazırdır" dedi.

Özdemir yabancı kuralının uygulanışını şu şekilde ifade etti:

"35 kişilik listede bulunan 16 yabancının 14'ü maç kadrosunda yer alabilecek. Bu kararların hepsi 16 Mayıs 2021'e kadar geçerlidir."

Kulüpler Birliği, yapılan toplantıda şu anda 14 olan yabancı kuralının 16'ya çıkarılması kararını almış ve bu kararı Türkiye Futbol Federasyonu'na sunmuştu.

Yorumlar (0)