Trabzonspor'da hem vardı hem yok: Jarro 20 sene sonra yaşadıklarını anlattı

Kısa bir süre önce hayatını kaybeden Trabzonspor efsanesi Özkan Sümer'in takıma kazandırdığı 4 Brezilyalı futbolcudan biriydi. Aurelio, Robson da Silva ve Eduardo ile birlikte geldiği Trabzon'da güzel umutları vardı ancak başarılı olamadı. Kısa süren kariyeri sonrasında istediği verimi sağlayamayınca futbolu bıraktı. Marcio Jarro şimdi ise siyasetle uğraşıp bir restoran işletiyor.

Spor 30.08.2021, 15:48 23.01.2022, 06:55 Burak ZİHNİ
Trabzonspor'da hem vardı hem yok: Jarro 20 sene sonra yaşadıklarını anlattı

Trabzonspor taraftarların 2000'lere dair hatırladığı yabancılardan biri Jarro'dur. Mahşerin dört atlısı edasıyla Aurelio, Robson da Silva ve Eduardo'nun yanında bordo mavililere imza atar. O dönem Özkan Sümer'in büyük umutlarla beğenip getirdiği sambacı için kariyeri istediği gibi gitmez. Yaşadığı sakatlıklar ve ardından ayrılığı sonrasında da tutunması pek mümkün olmaz. İnternetin erişime çok kısıtlı olduğu dönemlerde oynaması sebebiyle hakkında pek de bilgi bulunmayan ve her zaman ne yaptığı merak edilen Marcio Jarro, gazetemiz muhabiri Burak Zihni'ye konuştu.


Sakatlık ve disiplinsizlik

Gelişinin büyük beklentilerle olduğunu ancak bunu engelleyen iki sakatlığı bulunduğunu ifade eden Jarro; "Biri ayak bileğimde diğeri dizimde iki problem yaşıyordum. Bu beni çok rahatsız ediyordu. İkinci sezon bu sebeplten dolayı da Trabzonspor'da kalamadım. Ayrıca Brezilya'da tatildeydim ve Trabzonspor yöneticileri onları beklediğimi biliyordu. Temsilcim uyardı ancak Robson da Silva uyarmayınca oraya gittiğimizde disiplinsiz olduğumuz düşünüldü. Ayrılığım da bundan sonra kesinleşti" dedi.


Özkan Sümer baba gibiydi


Trabzonspor'da geçen süre zarfında yaşadıklarını anlatan Brezilyalı; "Çok sansasyonel diyebilirim. Küçük bir yerden gelip böylesine büyük bir takım için oynamanın tarifi farklı bende. Özkan Sümer'in hayatını kaybettiğini duydum. Benim için baba gibiydi. Ne yazık ki menajerim yüzünden kulüpte devam edemedim. Kendisini halen hatırlıyorum. Bir gün Türkiye'ye gelmek ve sevdiğim insanlarla yeniden aynı ortamda buluşmak istiyorum" ifadelerini kullandı.


 


Aurelio harikaydı

Dört Brezilyalı olarak Trabzon'a geldiklerini hatırlatan bordo mavililerin eski oyuncusu; "Bana göre Aurelio ve Robson da Silva ligin ilk bölümünde çok iyidiler. İstanbul'da Beşiktaş'ı yenerek muazzam bir iş yaptık. Bursaspor'u 5-1 gibi farklı skorla geçtik. Ankara'daki maçın ardından sakatlandım ve takımın dışında kaldım. Aurelio'yu da takip ettim. Kendisi çok yüksek derecede bir yeteneğe sahipti." sözleriyle vatandaşına övgü yağdırdı.


İki ismi özledim

Takımda oynadığı dönemde en çok Erman Özgür ve Hasan Üçüncü'yü sevdiğini ve onları hatırladığını ifade eden Jarro, "Hasan çok komikti. Şu an ne yapıyor bilmiyorum ama sizin aracılığınızla selam söylemek isterim. Erman da çok önemli bir futbolcuydu. Yeniden onlarla bir araya gelmek isterim" ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

Burak Zihni

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?