Türkiye mevcut dünya düzeninde maalesef  bir ceylan dır onun için çok hızlı koşmalı zira aslana hep yem olur.
Hiçbir emperyalist gücün oturup biz bu Türkiye, yi nasıl zayıflatalım da dünya bize kalsın diye bir uğraşısı olduğunu düşünmüyorum.
Ama son yirmi yıldır bakıldığında sanki bütün dünya birleşmiş Türkiye, ye saldırıyormuş gibi bir algı ile ülkemiz yönetiliyor.
Sen kendi beceriksizliğini dış güçlere bağlayarak gizlemeye çalışırsan yanlış yaparsın tarih bunu mutlaka yazacaktır.
Dünyamız çok hızlı bir şekilde evrim geçiriyor bilimle uğraşan ve milli gelirinin büyük bir bölümünü bilime araştırmaya yatıran ülkeler önümüzdeki yıllarda dünya dışında yeni bir yaşam merkezi kurduğunda bizler yukarı bakıp sadece vay be demekle yetinen ülke olmamalıyız.
Yanlış yatırım, yanlış siyaset bizi dünyada da yalnızlaştırır.
Bizim çok büyük inşaatlara ihtiyacımız yok, bizim komşularımızla kavgalı olmamıza gerek yok, bizim sürekli dünya üzerinde düşman yaratmaya ihtiyacımız yok, bizim vatan elden gidiyor siyasetine ihtiyacımız yok, bizim kendi yandaşlarım kazansın diyen siyaset anlayışına ihtiyacımız yok.
Bizim çok büyük camilere ihtiyacımız yok.
Dünyada her zaman güçlü olanların istedikleri olur. Bu zamanla el değiştiriyor bir zaman biz Türklerinde dünyaya büyük ölçüde hükmettiğimizi tarih bizlere söylüyor.
Şimdiki yaşadığımız bu yüzyılda ise tarihi bizimki gibi binlerce yıl değil ama iki yüz yıla dayanan bir Amerika yön veriyor neyle yön veriyor bilimle, ilimle, araştırma ile yeni buluşlarla, yeni icatlarla, yeni ilaçlarla, yeni geliştirilmiş teknolojilerle, yeni buluş yazılımlarla ve sömürü düzeni ile.
Bunu çok görkemli bir tarihi olduğu için değil çok akıllı insanlarla sadece önce Amerika dedikleri için yaptılar.
Biz önce Türkiye, mi diyoruz adalet, mi diyoruz, eğitimi, mi diyoruz, bilim, mi diyoruz
,güçlü ekonomi, mi diyoruz.
Atatürk, ten bu zamana, ulusal bir kalkınma planımız adeta yok gibi yaşıyoruz
Biz ne diyoruz bizi bölmeye çalışıyorlar, bizim ülkemizi kıskanıyorlar, her ülkenin bizim topraklarımızda gözü var, her kes bize düşman, bizim hiç dostumuz yok, bizim buluşlarımızı çaldılar, 5 milyon mülteciye bakıyoruz biz sizden daha iyilikseveriz diyoruz yani hep laf üretiyoruz ve aslan her zayıf anımızı yakaladığında bizden bir parça koparıyor..
Aslan olamayız belki ama aslandan hızlı koşmayı becerebiliriz dünya üzerisinde örnek ülkeler var.
Yaşadığımız bu güzel ülkemizde insan ilişkilerinin yozlaştığı, artık bireysel yaşamların öne çıktığı, çağımızda gelişen teknolojiyi beklide en kötü kullanan bir topluluğuz.
Sosyal ve toplumsal olaylarda hep sessiz kalıyor, aman bana değmeyen yılan bin yaşasın anlayışı ile özünü kaybetmeye başlayan bir topluluk oluyoruz.
Peki, bütün bu olumsuzlukların nedeni nedir.
Bence Türk toplumu var olan düzgün karakterini yanlış politikacıların ülkemizi yönetmesi ile azar azar kaybediyor maalesef.
Mesela ülkesinin yararına olmayan kararlara bilerek imza atan yöneticiye nasıl bir söz söylemek istersiniz.
Mesela yeterince araştırma yapmadan devlet imkânları ile siyasi kararla ölü bir yatırım yapabilen yöneticiye ne söz söylemek istersiniz.
Mesela eğitim bu kadar önemli iken neden bu kadar çok gerici ve tarikatlara talep ve önem artıyor
Mesela neden bilim esas alınmazda din daha çok öne çıkartılır
Mesela neden üreten toplum yerine tüketen toplum yaratılır
Mesela neden stratejik alanlar olan elektrik, iletişim özelleştirilir
Mesela ordumuza alınan tüm savaş uçakları füzeleri ve teknolojik silahların yazılımı bizde değildir
Mesela cumhuriyet kurulalı 97 sene oldu hala muasır medeniyetler seviyesine ulaşamadık
Mesela Atatürk döneminde açılan uçak ve araba fabrikalarını kapatan siyasetçiler için ne söz söylemek istersiniz
Kendine bile malik olamayan ailesine bile sözünü geçiremeyen zavallı insanları yönetici yapmaktan artık vaz geçelim 
Seçilirken vatan millet diyen seçildikten sonra anam babam akrabam arkadaşlarım diyenlerden uzak durun yönetimlerden uzak tutun lütfen. 
 

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.