29.08.2018, 20:07

Tam bağımsızlık ve güçlü Türkiye

Cumhuriyet tarihinden günümüze değin gelmiş geçmiş tüm iktidarlar istisnasız tümü her dönem sizce gerektiği gibi ülkeye canla başla eğildiler mi? Siyasiler, koltuk sevdalıları makamlara gelenler çemberin merkezine Türkiyemizi koyup da her şey vatanımız ve halkımız için olmalı dediler mi? Edebiyat ve felsefe yaparak halkı ikna etme ve kandırma pahasına demiş olsalar bile pratiğe döktüler mi?
Siyasiler istisnasız tüm siyasiler neler vaad ederek iktidar oluyorlar; iktidar olduktan sonra da neler yapıyorlar, neler yapmıyorlar ve bu nazik hayati önem taşıyan konuyu milli irade yani seçmen hiç analiz etti mi, onlardan hesap sordu mu? Araştırıp düşündünüz mü?
En yakın örneği ve 24 haziran öncesi AK Parti Genel Başkanı Sn. Erdoğan, bir cennet ülke vaad etmedi mi siyasi demeçlerini söylemlerini ve vaadlerini şöyle bir hatırlayın filtrize edin bakayım neler söylemişti, neler vaad etmişti ve şimdi ülkemize her anlamda kuş bakışı bakalım ne hallerdeyiz. Şimdi yine yakın bir gelecek kadar yakın sayılan yerel seçimler var önümüzde bakın yine çıkıp biz bu millete sevdalıyız, hizmetkarıyız diyecek ekstrem projelerden söz edecek
oysa içinde bulunduğumuz ekonomik durum bırakın siyasileri milletçe sıkı bir iktisadi ekonomik davranma ve harcama yapma zorunluluğumuz var an itibariyle özellikle de döviz kurlarının katlanmış olması nedeniyle. Oysa halen saraylar ve kanal istanbul peşindeler. Sanırız ki ekmek su kadar vazgeçilmezimizdirler bu yapmak istedikleri.
Oysa 17 yıldır iktidarlar yaptıkları yahut yapamadıkları icraatlar değil mi içinde bulunduğumuz bu zor günlerin ve ekonomik krizin sebebi. Sanki kendileri değilmiş de bir başka iktidardan enkaz devralmışlar hissi ve rahatlığıyla halen gereken önlemleri almayıp tam gaz eski alışkanlıklarına devam ediyorlar.
Hazineden sorumlu maliye ve ekonomi bakanlığını da genç deneyimsiz ve alt yapısı olmayan damadına vererek ne yapmak istedi halen anlamış değilim. Başaramayacak yapamayacak diye yazmıştım.Yakın takibimde izliyorum başarabilirse başardığını da yazacağım dilerim ki yanılan ben olurum kazanan hepimiz ve ülkemiz olur.
Tam ve bağımsız Türkiye’nin yolu nereden ve hangi tedbir ile plan projelerden geçmesi gerektiği o kadar net ve belli ki teşhis ve tespit olarak bunu eğitimsiz ümmi insanlar bile bilirler. Ancak bu yönden hiçbir çalışmaları yok. Olsaydı zaten bu durumda olmazdık. Saraydaki danışmanlar da ehlikeyf maaşları ve makamları yerinde gel keyfim gel modundadırlar.
Günah keçisi olarak da bulmuşlar bir Donald Trump’ı sanki adam kaderimizi yazıp çiziyor. Oysa açıklarımız ve zaaflarımız olmasaydı sağlam bir ekonomi modelimiz olsaydı. İktisaden ve finans olarak güçlü tedbirli bir ülke olabilseydik değil Trump’ın tweetleri adam hatim indirseydi asla bu durumlara düşmezdik. AK Parti şeffaf davranmıyor. Halkı doğru ve net olarak aydınlatmıyor. Ancak şimdi anlayabiliyoruz seçimlerin neden erkene alındığını milletçe duyarlı olmalıyız ve icraatlarını yakın takibe almalıyız en azından erken veya zamanında yapılacak yerel seçimlerde seçmen olarak bizimde pozisyon alma açımızdan onlara oy vermek yahut vermemek.
Tekrar ediyorum tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye'yi elde etmenin yolu yordamı o kadar bariz ve açık ki o yola koyulup koyulmamaları da daha açık izleyip göreceğiz. Bir yetkili özellikle de AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın televizyon kanallarına çıkıp içinde bulunduğumuz bu krizin gerçek nedenlerini net olarak anlatmalıydı.

Yorumlar (0)